W Rosji wielkie zaskoczenie. Prezydentem został… Putin

STRONA GŁÓWNA >> >>

W Rosji wielkie zaskoczenie. Prezydentem został… Putin

Władimir Putin po raz czwarty wygrał wybory prezydenckie w Rosji. Jego przewaga nad kontrkandydatami była miażdżąca. W polskich mediach osiągnął kolejny sukces – w ciągu kilkunastu dni wręcz zdeklasował rywali.

 

Z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wynika, że pozostali kandydaci do fotela prezydenckiego praktycznie nie mieli szans w tym starciu. Od 8 do 19 marca 2018 r. na temat Putina ukazało się łącznie 65,8 tys. informacji.

W mediach tradycyjnych rosyjskiego przywódcę przywołano ponad 15 razy częściej niż Ksenię Sobczak i prawie 59 razy częściej niż Grigorija Jawlińskiego. 68 proc. przekazu na temat prezydenta pochodziło z internetu, 23 proc. z radia i telewizji, a 9 proc. z prasy. Putina w mediach tradycyjnych dotyczyło 9,6 tys. informacji. Dla porównania, stojącej tuż na nim Sobczak 0,6 tys., a Władimira Żyrinowskiego w 0,4 tys. materiałów.

Aktywność użytkowników mediów społecznościowych przyniosła zwycięzcy wyborów 56,2 tys. doniesień. Najwięcej pochodziło z Facebooka, gdzie na temat Putina powstało 36,1 tys. wpisów i komentarzy. Na Twitterze takich informacji było 11,9 tys., a 5,9 tys. ukazało się na YouTube. Władimir Żyrinowski, który odnotował 0,3 tys. materiałów, był nieco popularniejszy niż Ksenia Sobczak – 0,2 tys. i Paweł Grudinin – 0,1 tys.

Pobierz infografikę „Wybory prezydenckie w Rosji”

Zapoznaj się z pozostałymi raportami dla mediów

 
„PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
infografika.jpg
jpg
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ