Upalne lato w polityce

STRONA GŁÓWNA >> >>

Upalne lato w polityce

W lipcu uwaga dziennikarzy skupiała się na obozie rządzącym oraz Jarosławie Kaczyńskim. Zdaje się, że PiS i opozycję dzieli szklany sufit, a przepaść między dwiema największymi partiami stopniowo się powiększa. PO, Nowoczesna i PSL nie mają pomysłu na siebie. Analitycy z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów przedstawili wyniki nowego raportu „Co tam panie w polityce”.

 

Co przyniósł lipiec polskiej scenie politycznej? Ciąg dalszy batalii o Sąd Najwyższy. Na początku miesiąca prezydent Andrzej Duda skierował do 15 sędziów pisma zawiadamiające o ich przejściu w stan spoczynku. W tym gronie znalazła się również prezes Małgorzata Gersdorf. Przeciwko takiej decyzji protestowano w wielu miastach. Wyrazy poparcia dla prezes płynęły również z zagranicy.

O Polsce było też głośno za sprawą Komisji Europejskiej, która rozpoczęła wobec naszego państwa procedurę o naruszenie prawa Unii Europejskiej. To również za sprawą zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym.

 

Polityki nigdy dość

W mediach tradycyjnych w lipcu, podobnie jak w poprzednich miesiącach, najwięcej informacji dotyczyło Prawa i Sprawiedliwości (52,7 tys.). Na drugim miejscu, z cztery razy słabszym wynikiem, znalazła się Platforma Obywatelska (13,8 tys.). Niewielkie zmiany w zestawieniu są widoczne dopiero przy kolejnych partiach. Nieoczekiwanie Polskie Stronnictwo Ludowe (10 tys.) wyprzedziło Nowoczesną (9,7 tys.). Za podium znalazł się też Ruch Kukiza (5,7 tys.).

Ekwiwalent reklamowy dla PiS wyniósł w lipcu ponad 543 mln zł.

Kaczyński, Schetyna, Lubnauer

W rankingu liczby przekazów medialnych z internetu, prasy, radia i telewizji, dotyczących liderów, także bez niespodzianek. Na szczycie utrzymało się trio z czerwca: Jarosław Kaczyński (9,8 tys.), Grzegorz Schetyna (2,7 tys.) i Katarzyna Lubnauer (1,5 tys.). Tuż za nimi znaleźli się: Paweł Kukiz (851) i Władysław Kosiniak-Kamysz (814).

 

Kukiz wyprzedził Schetynę

W mediach społecznościowych jeszcze głośniej o politykach niż w czerwcu. Nawet gdyby zsumować liczbę wpisów o wszystkich liderach ugrupowań to i tak nie dogoniliby Jarosława Kaczyńskiego. O szefie PiS wspomniano w ponad 174 tys. wpisów. Drugim politykiem najczęściej przywoływanym przez internautów był Paweł Kukiz (27 tys.), a dopiero potem Grzegorz Schetyna (20,3 tys.). Daleko w tyle pozostali Katarzyna Lubnauer (5,7 tys. ) i szef PSL (4,4 tys.)

Pełna wersja raportu „Co tam panie w polityce”, dawniej „Scena Polityczna”

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Pełny raport
pdf
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ