Pucharowicze najlepsi w mediach w lipcu, Podolski podbił pozycję Górnika

STRONA GŁÓWNA >> >>

Pucharowicze najlepsi w mediach w lipcu, Podolski podbił pozycję Górnika

Lipiec w polskim futbolu stał pod znakiem występów klubów PKO BP Ekstraklasy w europejskich pucharach. Widać to także w rankingu medialności, tak jak transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Legia Warszawa po raz kolejny okazała się najlepszym spośród klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Stołeczny klub w lipcu rozegrał aż sześć meczów – dwa ligowe oraz cztery w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Widać to po zdecydowanym zwycięstwie w rankingu medialności. Warszawianie odnotowali zresztą także zdecydowanie najwięcej publikacji w social media.

W kontekście europejskich pucharów warto odnotować także wyniki innych polskich zespołów. Będący drugi w zestawieniu medialności Śląsk Wrocław rozegrał identyczną ilość spotkań ligowych i pucharowych co Legia, natomiast Raków i Pogoń obok spotkań ligowych rozegrały po dwa spotkania w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Ranking medialności odzwierciedla te wszystkie wydarzenia, choć pomiędzy pucharowiczów wdarły się jeszcze dwa zespoły.

O ile Lech Poznań często jest w ścisłej czołówce rankingu medialności, to tak wysoka pozycja Górnika Zabrze nie jest codziennością. Sprawa ma oczywiście związek z niezwykle głośnym transferem Lukasa Podolskiego do śląskiego klubu. Warta uwagi jest także pozycja Radomiaka, który poza znalezieniem się w pierwszej dziesiątce rankingu medialności jest także klubem, który w lipcu znajdował się najczęściej na okładkach gazet.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w lipcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

W lipcu czołówka rankingu medialności klubów Fortuna I liga nie uległa znaczącym zmianom w stosunku do poprzednich miesięcy, pomijając oczywiście zespoły, które awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej. W czołówce obok Widzewa Łódź i Korony Kielce od razu zameldował się także spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy, Podbeskidzie Bielsko-Biała. W TOP 10 nie znalazł się natomiast żaden beniaminek.

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w lipcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

Jeśli chodzi o polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig,  lipiec był wyjątkowo spokojnym miesiącem. Kończące się rozgrywki Euro 2020 i Copa America 2021 oraz okresy przygotowawcze spowodowały, że o polskich piłkarzach pisało się stosunkowo niewiele. Oczywiście po raz kolejny najlepszy okazał się Robert Lewandowski, a za jego plecami znaleźli się Wojciech Szczęsny i Piotr Zieliński. Po transferze do Unionu Berlin kolejny raz w pierwszej dziesiątce zameldował się Tymoteusz Puchacz.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w lipcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl). Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ