Piłka w grze – Legia ponownie najlepsza, świetny wynik Korony

STRONA GŁÓWNA >> >>

Piłka w grze – Legia ponownie najlepsza, świetny wynik Korony

Legia Warszawa od wielu miesięcy znajduje się na szczycie medialnego zestawienia klubów LOTTO Ekstraklasy. Zawirowania wokół klubu wywindowały „Wojskowych” także w kwietniu – wynika z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Zmiana trenera po serii słabych występów spowodowała, że klub z Łazienkowskiej zdecydowanie zdystansował kolejne w rankingu zespoły Lecha Poznań i Wisły Kraków.

O Legii w kwietniu wzmiankowano dwa razy więcej niż o każdym z ośmiu ostatnich klubów w zestawieniu, a jej przewaga nad drugim Lechem Poznań wyniosła ponad 1250 publikacji. Podium uzupełniła Wisła Kraków, a tuż za nią zupełnie niespodziewanie znalazła się Korona Kielce. „Złocisto-krwiści” swoją wysoką pozycję zawdzięczają występom w Pucharze Polski, a także pierwszemu meczowi w grupie mistrzowskiej z Lechem Poznań czy przedłużeniu kontraktu przez Gino Lettieriego.

Co ciekawe, pierwsza ósemka medialnego rankingu za kwiecień nie pokrywa się z grupą mistrzowską LOTTO Ekstraklasy. Znalazły się w niej Śląsk Wrocław i Cracovia, wyprzedzając grające o mistrzostwo Polski zespoły Zagłębia Lubin (12. miejsce) i Wisły Płock (14.). Nadspodziewanie dobre wyniki sportowe płockiego klubu nie do końca przekładają się na zainteresowanie mediów.


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w kwietniu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

W Nice I lidze sytuacja nie uległa większym zmianom – od wielu miesięcy Ruch Chorzów zdecydowanie przewodzi stawce, czasem zmieniają się jedynie zespoły na kolejnych miejscach, choć w kwietniu kolejny miesiąc z rzędu na podium znalazły się GKS Katowice i Stal Mielec, walczące o awans do piłkarskiej elity. Wiele publikacji o „Niebieskich” w analizowanym okresie wygenerowały tradycyjnie kwestie organizacyjno-finansowe, ale także coraz słabsze wyniki sportowe i zmiana trenera. Zasłużony chorzowski klub ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie się na zapleczu LOTTO Ekstraklasy, co generuje także wiele komentarzy oraz felietonów na jego temat. Przewodząca Nice I lidze Miedź Legnica zajęła piąte miejsce w medialnym zestawieniu, a tuż przed nią znalazł się drugi z zeszłorocznych spadkowiczów – Górnik Łęczna – który pod wodzą nowego trenera walczy o utrzymanie się na I-ligowym froncie.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn NICE 1. ligi w kwietniu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

Jeśli chodzi o polskich piłkarzy występujących w pięciu najsilniejszych europejskich ligach od wielu miesięcy Robert Lewandowski nie ma sobie równych i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. W kwietniu za jego plecami znalazł się polski duet z Napoli – Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński – których zespół do pewnego momentu walczył o mistrzostwo Włoch z Juventusem Turyn. Tuż za podium znalazł się właśnie zawodnik „Starej Damy” – Wojciech Szczęsny, który wyprzedził mającego problemy z regularną grą w West Bromwich Albion Grzegorza Krychowiaka. W dziesiątce po raz pierwszy od letniego okienka transferowego znalazło się miejsce dla Jana Bednarka, który niespodziewanie został podstawowym obrońcą walczącego o utrzymanie w British Premier League Southampton.


Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w kwietniu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Badanie uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, YouTube.com). Badanie prowadzone jest cyklicznie, począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,7 mln informacji.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ