Liga Europy gwarantem sukcesu Legii we wrześniu

STRONA GŁÓWNA >> >>

Liga Europy gwarantem sukcesu Legii we wrześniu

Legia Warszawa we wrześniu przeżywała prawdziwą huśtawkę nastrojów. Poza znakomitymi wynikami w Lidze Europy odnotowywała bowiem kolejne porażki w PKO BP Ekstraklasie. Zainteresowanie mediów tymi dwoma rozgrywkami sprawiło, że stołeczny klub był zdecydowanie najbardziej medialnym zespołem w tym miesiącu – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Dla Legii to kolejny z rzędu miesiąc, w którym dominuje ona pod względem liczby publikacji w mediach. Klub z Łazienkowskiej dzięki występom w Lidze Europy zdecydowanie zdystansował kolejnych rywali, gromadząc 65% więcej informacji niż drugi w zestawieniu Lech Poznań. Sukces w mediach napędziły oczywiście niespodziewane wygrane ze Spartakiem Moskwa i Leicester City, ale także koszmarny miesiąc w rodzimych rozgrywkach. Stołeczny klub przegrał bowiem trzy z czterech meczów w PKO BP Ekstraklasie, co rzecz jasna spotkało się z wieloma analizami.

Na drugim miejscu rankingu znalazł się Lech Poznań, który w lidze spisywał się lepiej od swojego odwiecznego rywala. Poznaniacy co prawda przegrali z Pogonią Szczecin, ale odnotowali także efektowne zwycięstwo z Wisłą Kraków oraz remis z Rakowem Częstochowa. Nieco publikacji przyniosło także pokonanie Skry Częstochowa w Fortuna Pucharze Polski.

Najniższy stopień podium we wrześniu zajął Śląsk Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska co prawda nie przegrała w lidze (7 punktów w trzech meczach), ale po porażce z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza odpadła z pucharowej rywalizacji. Tuż za pierwszą trojką uplasowały się Wisła Kraków, Pogoń Szczecin i Cracovia. W pierwszej dziesiątce po raz kolejny znalazł się Radomiak, który w pokonanym polu zostawił m.in. Raków. Warto zwrócić uwagę, że drużyna z Radomia po raz kolejny była także najczęściej pojawiającym się na okładkach gazet klubem Ekstraklasy.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy we wrześniu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

W sierpniu czołówka rankingu medialności klubów Fortuna I liga po raz kolejny nie uległa zmianom. Najbardziej medialnym klubem w sierpniu był Widzew Łódź, za którego plecami znalazły się Korona Kielce, Resovia i Arka Gdynia. Pierwsza czwórka była więc identyczna jak w sierpniu, tylko doszło do zamiany miejsc między klubami z Gdyni i Rzeszowa. Do pierwszej dziesiątki awansował także drugi klub z Łodzi – ŁKS. Różnica w zainteresowaniu mediów dwoma klubami ze środkowej Polski jest jednak znacząca. Po raz kolejny w pierwszej dziesiątce znalazło się także miejsce dla Skry Częstochowa.

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi we wrześniu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

Jeśli chodzi o polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, także wrzesień należał do Roberta Lewandowskiego. Warto zwrócić uwagę, że był to miesiąc z dwoma meczami reprezentacji, co widać także po zainteresowaniu mediów. Czołówka zestawienia się nie zmieniła, choć niektórzy reprezentanci pojawili się dzięki swoim występom na wysokich pozycjach. W tym kontekście uwagę zwraca Jakub Moder, który we wrześniu był czwartym najbardziej medialnym polskim piłkarzem występującym w jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig. Transfer do ligi francuskiej oraz kolejne występy w kadrze przysłużyły się także Przemysławowi Frankowskiemu, który znalazł się w czołowej piątce.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich we wrześniu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl). Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

Osoba do kontaktu:

Katarzyna Popławska
Kierownik działu marketingu i PR
kom: +48 697 410 680
kpoplawska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ