Legioniści wracają do formy?

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legioniści wracają do formy?

Legia Warszawa kolejny miesiąc z rzędu znajduje się na szczycie medialnego zestawienia drużyn LOTTO Ekstraklasy – wynika z analizy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. „Legioniści” w sierpniowych potyczkach na arenie europejskiej skompromitowali się w pojedynkach z mistrzami Słowacji i Luksemburga, o czym dziennikarze we wrześniu wciąż przypominali. Przyszła jednak pora na ocieplenie wizerunku klubu.

Dużym zainteresowaniem mediów cieszyło się starcie Warszawiaków z Lechem Poznań. Tym razem „Legioniści” nie zawiedli ani swoich kibiców, ani oczekiwań ekspertów i dziennikarzy. W prasie sportowej i ogólnoinformacyjnej znowu zaczęły się ukazywać pozytywne komentarze na temat klubu. „To będzie nowa Legia”, „Legia na wyższych obrotach” – zapewniały nagłówki gazet. Punktem kulminacyjnym wrześniowych rozrywek było zwycięskie spotkanie Legii z klubem Miedź Legnica. Media chwaliły wyśmienitą grę Cafu, Carlitosa, a także Dominika Nagy.

„Kolejorz” w zestawieniu najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy z miejsca drugiego spadł na trzecie. Za plecami polskiego mistrza znalazła się we wrześniu Wisła Kraków – na jej temat opublikowano w sumie 2 738 materiałów.


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy we wrześniu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

W Fortunie 1. lidze, w porównaniu do poprzedniego rankingu, sytuacja na podium nie uległa poważnym zmianom. GKS Katowice z niewielką przewagą nad konkurentami nadal przewodzi stawce. Wiele publikacji o „Gieksie” wygenerowały we wrześniu kwestie organizacyjne, między innymi odejście trenera Jacka Paszulewicza. Sandecja Nowy Sącz odebrała wysoką pozycję Stali Mielec, która od wielu miesięcy zajmowała drugie miejsce w zestawieniu najbardziej medialnych klubów Fortuny 1. ligi. W połowie analizowanego okresu media chwaliły podopiecznych Tomasza Kafarskiego, że jak do tej pory wygrali oni wszystkie mecze na własnym stadionie. Na temat drużyny ukazało się 865 materiałów.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi we wrześniu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

W zestawieniu polskich piłkarzy występujących w pięciu najsilniejszych europejskich ligach od wielu miesięcy Robert Lewandowski nie ma sobie równych. Co więcej – nic nie wskazuje na to, aby coś miało się w tej kwestii zmienić. Gazety podkreślały dumnie, że od kiedy wróciła Liga Mistrzów, pojawiła się także na nowo mistrzowska forma „Lewego”. Pod koniec analizowanego okresu piłkarz strzelił swojego 46. gola w Champions League, co skończyło się zwycięstwem Bayernu w spotkaniu z Benfiką. We wrześniu za plecami Roberta Lewandowskiego znaleźli się Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik – na temat pierwszego z wymienionych piłkarzy odnotowano 1 431 publikacji, co w porównaniu do poprzedniego miesiąca oznacza wzrost liczby materiałów niemal o 82%.


Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich we wrześniu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com). Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,7 mln informacji.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ