Legia zwiększa przewagę, Piątek znowu przed Lewandowskim

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia zwiększa przewagę, Piątek znowu przed Lewandowskim

Krzysztof Piątek wrócił na szczyt rankingu medialności wśród polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów pięciu najsilniejszych europejskich lig, a Legia Warszawa zwiększyła przewagę nad resztą stawki w LOTTO Ekstraklasie – wynika z kwietniowego raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Dominacja Legii wynika z aż sześciu kolejek najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, które miały miejsce w kwietniu. W przypadku braku nadzwyczajnych wydarzeń pozasportowych w innych klubach oraz przyzwoitej postawie piłkarskiej stołecznego klubu, Legia w ostatnich latach udowodniła, że jest zdecydowanie najbardziej medialnym zespołem w Polsce. Liczbę publikacji zwiększyły także dwa hitowe pojedynki – najpierw z Lechem, a potem z Lechią – ten zakończył się kontrowersjami wokół sędziego i systemu VAR, co było przedmiotem wielu publikacji i dyskusji w kolejnych dniach po meczu.

Drugie miejsce dość niespodziewanie zajęła Lechia Gdańsk, która jeszcze nigdy w historii analizy (raport jest tworzony od marca 2010) nie była tak wysoko. Biało-zieloni pozycję tę zawdzięczają meczowi z Legią, a także materiałom o szansach na mistrzostwo Polski i tych związanych z występami w Totolotek Pucharze Polski. Trzeci Lech Poznań zepchnął Wisłę Kraków poza podium po raz pierwszy od grudnia 2018 r.


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w kwietniu 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W rankingu medialności Fortuna 1. Ligi Raków Częstochowa po raz kolejny nie miał sobie równych. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie awans do LOTTO Ekstraklasy, a dodatkowo zagrał w półfinale Totolotek Pucharu Polski, w którym uległ gdańskiej Lechii. Na kolejnych miejscach także obyło się bez zaskoczeń – podium uzupełniły regularnie tam przebywające zespoły Stali Mielec i Sandecji Nowy Sącz, o której najczęściej spośród wszystkich zespołów pisano w kwestiach organizacyjnych – przede wszystkim braku chęci władz na awans do LOTTO Ekstraklasy (czym zajął się rzecznik dyscyplinarny PZPN), nowym stadionie, a także nowym prezesie.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w kwietniu 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W zestawieniu polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, Krzysztof Piątek po raz kolejny zdetronizował Roberta Lewandowskiego. Różnica może wynikać z liczby rozegranych w kwietniu spotkań – napastnik AC Milan zagrał w jednym meczu więcej. O Piątku częściej pisano w Internecie, a o Lewandowskim w prasie. Dodatkowo napastnik Bayernu Monachium częściej gościł na okładkach gazet – 11:4. Za ich plecami nie doszło do większych zmian – podium uzupełnił Arkadiusz Milik, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedmiu piłkarzy na co dzień występujących w klubach włoskiej Serie A.


Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w kwietniu 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ