Legia Warszawa i Stal Mielec medialnymi mistrzami sezonu 2019/20

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia Warszawa i Stal Mielec medialnymi mistrzami sezonu 2019/20

Zakończyły się rozgrywki piłkarskie w sezonie 2019/20 w Polsce. Najlepszym zespołem w PKO BP Ekstraklasie została Legia Warszawa, a w Fortuna I lidze Stal Mielec. Identycznie ułożyły się wyniki rankingu medialności – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Legia w każdym pojedynczym miesiącu minionego sezonu była najbardziej medialnym zespołem w Polsce, więc jej końcowy triumf nie może dziwić. W lipcu za jej plecami zameldowały się zespoły: Lecha Poznań, Cracovii oraz Lechii Gdańsk. Były to zresztą jedyne cztery kluby, które odnotowały więcej publikacji niż miesiąc wcześniej.


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w lipcu 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W przekroju całego sezonu czołówka wygląda nieco inaczej – za Legią znalazły się bowiem: Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Cracovia i Wisła Kraków. Piast Gliwice, który zajął 3. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, w zestawieniu medialności uplasował się dopiero na 11. pozycji. Trzy ostatnie miejsca zajęły natomiast Arka Gdynia, Raków Częstochowa i ŁKS. Dwa z tych klubów odpadły także z PKO BP Ekstraklasy, ale ostatni spadkowicz – Korona Kielce – zajęła wysokie, 8. miejsce w rankingu medialności.

W Fortuna 1. Lidze pomimo znacznie bardziej zaciętej rywalizacji, sytuacja ma się podobnie – na czele rankingu medialności znalazła się Stal Mielec, która był także najlepsza w piłkarskich rozgrywkach. Mielczanie byli nie do pokonania także w lipcu, kiedy to za ich plecami znalazł się drugi beniaminek PKO BP Ekstraklasy – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dwa kolejne miejsca zajęły natomiast zespoły, które spotkały się w finale baraży o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Różnica jest jednak taka, że w piłkarskim pojedynku lepsza była Warta Poznań, a w rankingu medialności to Radomiak znalazł się na wyższej pozycji.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w lipcu 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

Biorąc po uwagę cały sezon, sytuacja wygląda nieco inaczej. Za plecami Stali Mielec znalazł się bowiem Radomiak, a kolejne miejsca zajęły Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Pozostali beniaminkowie PKO BP Ekstraklasy sezonu 2020/21 zajęli kolejne miejsca – Podbeskidzie było 5., a Warta Poznań 6.

Zwycięzcą lipcowego rankingu medialności polskich piłkarzy, będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, po raz kolejny został Robert Lewandowski. „RL9” w lipcu dołożył kolejne trofeum do swojej kolekcji – m.in. po jego dwóch golach Bayern Monachium wygrał z Bayerem Leverkusen i zdobył Puchar Niemiec. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech przedstawicieli klubów Serie A, co jednak nie może dziwić. Najważniejsza liga piłkarska we Włoszech rozegrała w lipcu aż dziewięć kolejek. Najwyżej z nich zameldowali się Arkadiusz Milik z Napoli – który w lipcu zdobył jedną bramkę – oraz Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn.


Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w lipcu 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ