Legia Warszawa i Robert Lewandowski zdecydowanie najlepsi na starcie sezonu

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia Warszawa i Robert Lewandowski zdecydowanie najlepsi na starcie sezonu

Sezon piłkarski 2020/21 rozpoczął się podobnie, jak zakończył poprzedni. Wśród klubów PKO BP Ekstraklasy po raz kolejny zdecydowanie najlepsza okazała się Legia Warszawa, a wśród piłkarzy równych sobie nie miał Robert Lewandowski – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Wynik Legii nie może dziwić – stołeczna drużyna jako mistrz Polski reprezentowała nasz kraj w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Po wygranej z Linfield w pierwszej fazie eliminacji, Legia niespodziewanie przegrała z Omonią Nikozja i pożegnała się z tymi rozgrywkami jeszcze w sierpniu. Rzecz jasna było to tematem wielu publikacji i wpisów w mediach społecznościowych.

Za plecami Legii znalazły się Lech Poznań oraz Cracovia – kluby reprezentujące nasz kraj w eliminacjach do Ligi Europy. Co ciekawe, trzeci reprezentant Polski w tych rozgrywkach, Piast Gliwice, znalazł się dopiero na ósmym miejscu. Spośród beniaminków PKO BP Ekstraklasy najlepiej poradziła sobie Stal Mielec, która znalazła się na dwunastym miejscu zestawienia medialności klubów


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w sierpniu 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W Fortuna 1. Lidze w związku ze spadkami i awansami doszło do znaczących zmian. Zdecydowanie najbardziej medialna w sierpniu była Korona Kielce, ale za jej plecami znalazł się Widzew Łódź, a więc beniaminek tej klasy rozgrywkowej. Na podium pojawił się Radomiak, który w poprzednim sezonie przegrał barażowy mecz o awans do PKO BP Ekstraklasy z Wartą Poznań.

Za plecami pierwszej trójki także jest ciekawie. Czwarte miejsce zajął bowiem drugi spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy – Arka Gdynia, a piąte z kolei Resovia – a więc drugi beniaminek ligi. Zdecydowanie gorzej poradził sobie trzeci spadkowicz z najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce, Łódzki Klub Sportowy, który uplasował się na 12. miejscu rankingu medialności.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w sierpniu 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

Zwycięzcą sierpniowego rankingu medialności polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, po raz kolejny został Robert Lewandowski. „RL9” w sierpniu wygrał z Bayernem Monachium najważniejsze klubowe rozgrywki świata – Ligę Mistrzów. Napastnik reprezentacji Polski wygrał w tym sezonie więc mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów. Co więcej, został królem strzelców wszystkich tych rozgrywek. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześciu przedstawicieli klubów Serie A. Za plecami Roberta Lewandowskiego tradycyjnie uplasowali się: Arkadiusz Milik, Wojciech Szczęsny i Piotr Zieliński.


Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w sierpniu 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ