Legia nie do pobicia, skandal w Gliwicach wywindował Górnika

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia nie do pobicia, skandal w Gliwicach wywindował Górnika

Marzec w polskiej piłce stał pod znakiem pierwszych w 2018 roku meczów reprezentacji, skandalu w Gliwicach oraz problemów Legii Warszawa. Aktualny mistrz Polski kolejny miesiąc z rzędu znalazł się na szczycie medialnego podsumowania. Przerwany mecz mocno wywindował Górnika Zabrze w zestawieniu, czego nie można powiedzieć o Piaście Gliwice – wynika z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

O ile pierwsza trójka nie jest zaskoczeniem, to już następne lokaty związane są z konkretnymi wydarzeniami. Czwarty Górnik Zabrze uplasował się wysoko przez skandal z początku marca, kiedy to pseudokibice Piasta Gliwice podczas meczu z zabrzanami zdemolowali bramę stadionową i wbiegli na murawę. Mecz został przerwany, a Górnikowi przyznany walkower. Początkowo klubowi z Roosevelta odebrano w związku z tym trzy punkty, jednak później decyzją Najwyższej Komisji Odwoławczej przy PZPN zabrzanie odzyskali „oczka”.

W przypadku dwóch kolejnych zespołów, główne znaczenie miała forma sportowa. Piąta Jagiellonia została w tym okresie liderem LOTTO Ekstraklasy, a Lechia odnotowała serię słabych występów i w międzyczasie zwolniła ówczesnego trenera, Adama Owena. Nowym szkoleniowcem gdańszczan został Piotr Stokowiec, co także wygenerowało wiele publikacji.


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w marcu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W Nice I lidze sytuacja nie uległa większym zmianom – od wielu miesięcy Ruch Chorzów zdecydowanie przewodzi stawce, czasem zmieniają się jedynie zespoły na kolejnych miejscach, choć w marcu ponownie na podium znalazły się GKS Katowice i Stal Mielec. Wiele publikacji o „Niebieskich” w analizowanym okresie wygenerowały tradycyjnie kwestie organizacyjno-finansowe. Chorzowski klub pod koniec miesiąca spłacił zaległości licencyjne – w związku z tym chorzowianie odzyskali sześć odjętych wcześniej punktów.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn NICE 1. ligi w marcu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o polskich piłkarzy występujących w pięciu najsilniejszych europejskich ligach. W marcu za plecami Roberta Lewandowskiego znaleźli się Łukasz Piszczek i Arkadiusz Milik. Ten pierwszy przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund do 2020 roku, a drugi wrócił do regularnej gry w barwach Napoli, a także zaliczył występy w obu towarzyskich spotkaniach reprezentacji Polski. Następne miejsca zajęli Grzegorz Krychowiak, który zaliczył kolejny niezbyt udany miesiąc w barwach West Bromwich Albion, a także Piotr Zieliński, który odnotował dwa udane występy w reprezentacji w pełnym wymiarze czasowym.


Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w marcu 2018 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Badanie uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com). Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,6 mln informacji.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska

Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR

kom: +48 697 410 980

tel. +48 61 66 26 005 wew. 128

msosnowska@psmm.pl

 
PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14

www.psmm.pl

www.twitter.com/PSMMonitoring

www.facebook.com/PSMMonitoring

www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ