Legia i Widzew najlepsi medialnie w swoich ligach

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia i Widzew najlepsi medialnie w swoich ligach

W marcu nie doszło do znaczących zmian w rankingach medialności. W PKO BP Ekstraklasie po raz kolejny najlepsza okazała się Legia Warszawa, a w Fortuna I Lidze tym razem triumfował Widzew Łódź. W zestawieniu polskich piłkarzy ponownie równych sobie nie miał Robert Lewandowski – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Legia drugi miesiąc z rzędu była nie tylko najbardziej medialnym, ale także najlepszym zespołem PKO BP Ekstraklasy. Stołeczna drużyna odnotowała bowiem w marcu trzy ligowe zwycięstwa, którego to czynu nie powtórzył żaden inny zespół. „Wojskowym” gorzej powiodło się w Fortuna Pucharze Polski, w którym odpadli w ¼ finału po przegranej z Piastem Gliwice.

Drugiemu w zestawieniu medialności Lechowi Poznań wiodło się zdecydowanie gorzej. „Kolejorz” także odpadł z krajowego pucharu, a dodatkowo w lidze punktował znacznie gorzej od Legii. Poznaniacy w marcu na 9 możliwych punktów zdobyli tylko 4. Słabe wyniki sportowe pobudziły dywagacje o potencjalnym zwolnieniu trenera Dariusza Żurawia, które było niezwykle popularnym tematem w mediach przez wiele tygodni.

Na najniższym stopniu podium po raz kolejny uplasował się Śląsk Wrocław. Większym zaskoczeniem jest czwarte miejsce Pogoni Szczecin, która po raz kolejny znalazła się w czołowej piątce zestawienia. „Portowcy” po porażce z Lechem Poznań (która była trzecią z rzędu) wygrali dwa kolejne ligowe spotkania i na koniec marca byli v-ce liderami ligowej tabeli. Na uwagę zasługuje także miejsce w czołowej dziesiątce Rakowa Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry co prawda w lidze odnotował trzy remisy, ale awansował do półfinału Pucharu Polski po zwycięstwie z Lechem Poznań, co pozwoliło mu na zwiększenie liczby publikacji.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w marcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

W marcu najlepszy medialnie w Fortuna I Lidze okazał się Widzew Łódź. Wszystko za sprawą udanych występów oraz niezwykle medialnego spotkania derbowego z Łódzkim Klubem Sportowym. „Widzewiacy” w marcu odnieśli trzy ligowe zwycięstwa i dwa remisy (m.in. ze wspomnianym ŁKS-em), dzięki czemu byli najlepiej punktującym klubem zaplecza Ekstraklasy w tym miesiącu. Na kolejnych miejscach znaleźli się stali bywalcy czołówki zestawienia – Korona Kielce, Arka Gdynia oraz Radomiak. W przypadku tego drugiego zespołu warto podkreślić awans do ½ finału Pucharu Polski po wygraniu z ligowym rywalem – Puszczą Niepołomice.

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w marcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

Wśród polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig tradycyjnie już równych sobie nie miał Robert Lewandowski. „RL9” w marcu strzelił aż osiem goli w czterech meczach Bayernu Monachium, ale na liczbę publikacji znaczący wpływ miały także występy w reprezentacji. Lewandowski strzelił 3 gole w dwóch meczach kadry Paulo Sousy, ale w spotkaniu z Andorą doznał dość poważnej kontuzji. Cała sytuacja wzbudziła medialną dyskusję o występach najlepszych piłkarzy ze znacznie niżej notowanymi rywalami i widocznie zwiększyła liczbę wzmianek o „Lewym”.  Na drugim miejscu znalazł się Arkadiusz Milik, który po przenosinach do Olympique Marsylia regularnie występuje na boisku i zdobywa bramki, co przekłada się na popularność w mediach. Na uwagę po raz kolejny zasługuje także Jakub Moder, który pod koniec marca wywalczył miejsce w podstawowym składzie Brighton & Hove Albion, co spotkało się z zainteresowaniem mediów.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w marcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ