Intensywny grudzień Legii w mediach, inne kluby nie miały szans

STRONA GŁÓWNA >> >>

Intensywny grudzień Legii w mediach, inne kluby nie miały szans

Grudzień był kolejnym miesiącem fatalnej postawy Legii Warszawa. Słabe wyniki spowodowały jednak ogromne zainteresowanie mediów i kibiców, którzy dyskutowali w mediach społecznościowych. Dzięki temu Legia była zdecydowanie najpopularniejszym klubem piłkarskim w Polsce – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Legia regularnie jest najbardziej medialnym klubem w Polsce, ale od kilku miesięcy dzieje się to w niecodziennych warunkach. Słabe rezultaty sportowe powodują bowiem coraz większe zainteresowanie mediów oraz kibiców. W grudniu stołeczny klub przegrał cztery z sześciu meczów (w tym jeden w Lidze Europy), a dodatkowo doszło w nim do kolejnej zmiany trenera, a niezwykle głośnym tematem było pobicie piłkarzy przez pseudokibiców.

Drugi w zestawieniu Lech Poznań miał zdecydowanie spokojniejszy okres. „Kolejorz” pewnie awansował do ¼ finału Fortuna Pucharu Polski, a w lidze wygrał dwa z trzech meczów, kończąc rywalizację w 2021 roku na fotelu lidera PKO BP Ekstraklasy z czterema punktami przewagi nad Pogonią Szczecin. Trzecie miejsce niemal tradycyjnie zajął Śląsk Wrocław, który odnotował jednak fatalny sportowy miesiąc, przegrywając wszystkie trzy ligowe spotkania.

Na uwagę zasługuje natomiast czwarte miejsce Radomiaka. Tegoroczny beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej zaskoczył swoją postawą wszystkich. W grudniu w pokonanym polu zostawił zarówno Legię, jak i Lecha, tracąc punkty jedynie z Piastem. Co ciekawe, klub z Radomia był też tym występującym najczęściej na okładkach gazet.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w grudniu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

W grudniu Fortuna I liga rozegrała tylko jedną kolejkę, ale niektóre kluby tej klasy rozgrywkowej wystąpiły także w meczach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Widać to wyraźnie po wynikach medialności, które jednak niewiele zmieniły w układzie sił. Wszystko przez to, że właśnie trzy najbardziej medialne kluby zaplecza Ekstraklasy w tym sezonie – Widzew Łódź, Korona Kielce i Arka Gdynia – były jedynymi reprezentantami tej ligi w krajowym pucharze.

 

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w grudniu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

Jeśli chodzi o polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, grudzień padł łupem Roberta Lewandowskiego. Ostatnim piłkarzem, który pokonał „Lewego” w tym rankingu był Krzysztof Piątek w styczniu 2020 r. Za plecami najlepszego polskiego piłkarza tradycyjnie znaleźli się Piotr Zieliński, Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. Po raz kolejny w TOP 10 znalazło się miejsce dla Przemysława Frankowskiego.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w grudniu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl). Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

Osoba do kontaktu:

Katarzyna Popławska
Kierownik działu marketingu i PR
kom: +48 697 410 680
kpoplawska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

Intensywny grudzień Legii w mediach, inne kluby nie miały szans_11.01.2022
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ