Czerwiec pod znakiem Euro, ale Legia i tak najlepsza

STRONA GŁÓWNA >> >>

Czerwiec pod znakiem Euro, ale Legia i tak najlepsza

Czerwiec stał pod znakiem Euro 2020 i kończących się rozgrywek Fortuna I ligi. Pomimo tego w zestawieniu klubów PKO BP Ekstraklasy nie doszło do większych roszad – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Legia Warszawa okazała się najlepszym spośród klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Stołecznemu klubowi z pewnością pomógł fakt, że podczas europejskiego czempionatu miała swoich dwóch przedstawicieli – Tomasa Pekharta w reprezentacji Czech oraz Josipa Juranovicia w kadrze Chorwacji. Ten drugi rozegrał na Euro dwa mecze i z pewnością pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Obecność ligowców pomogła także w zwiększeniu liczby publikacji drugiemu Lechowi Poznań, którego obrońca Lubomir Satka rywalizował przecież w „polskiej” grupie. Najmocniej Euro odczuła jednak Pogoń Szczecin, która niespodziewanie znalazła się na trzecim miejscu rankingu. Wszystko za sprawą występów 17-letniego Kacpra Kozłowskiego w reprezentacji Polski.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w czerwcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

W czerwcu czołówka rankingu medialności klubów Fortuna I liga nie uległa znaczącym zmianom w stosunku do poprzednich miesięcy. Oprócz Widzewa i Korony wysoko znalazły się zespoły, które awansowały do PKO BP Ekstraklasy albo brały udział w barażach o nią. Co ciekawe, w związku z rozgrywanymi w czerwcu meczami (w przeciwieństwie do Ekstraklasy) wiele zespołów odnotowało więcej publikacji niż kluby z klasy rozgrywkowej wyżej.

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w czerwcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

Jeśli chodzi o polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, czerwiec był kolejnym miesiącem nalężącym do Roberta Lewandowskiego. Pomimo niezadowalającego wyniku na Euro, napastnik Bayernu Monachium strzelił trzy gole i zdecydowanie pokonał kolegów. Na następnych miejscach znaleźli się kolejni najważniejsi piłkarze reprezentacji Polski – Wojciech Szczęsny oraz Piotr Zieliński. Co ciekawe, drugą lokatę zajął Arkadiusz Milik, a wszystko przez informacje o kontuzji na początku miesiąca. Na szóstym miejscu zestawienia znalazł się natomiast Tymoteusz Puchacz, który przebojem wszedł do pierwszego składu reprezentacji Polski.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w czerwcu 2021 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl). Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ