YouTube’rzy w mediach: króluje Chodakowska

STRONA GŁÓWNA >> >>

YouTube’rzy w mediach: króluje Chodakowska

Tysiące subskrybentów, odsłon oraz materiały warte miliony złotych. Na temat 25 najpopularniejszych polskich vlogerów w ubiegłym roku opublikowano prawie 20 tys. informacji – wynika z raportu przygotowanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Dzięki rosnącej popularności medialnej twórców kanałów na YouTube, portal ten staje się coraz wartościowszym kanałem reklamowym dla marek.

14 lutego 2015 r. serwis obchodził dziesiątą rocznicę zarejestrowania swojej domeny. YouTube cały czas zyskuje nowych zwolenników. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” przeanalizował obecność medialną kluczowych polskich vlogerów. Analitycy przebadali materiały w prasie, internecie i RTV, które ukazały się w 2014 r.

W klasyfikacji pod względem liczby publikacji na czele zestawienia znalazła się Ewa Chodakowska, która zdeklasowała pozostałych YouTube’rów. Informacje na jej temat stanowiły aż 25 procent całego przekazu odnośnie TOP 25 polskich vlogerów. Drugim miejscem w rankingu może się poszczycić SA Wardega z wynikiem przekraczającym 3 tys. materiałów. Podium zamyka CeZik, który pojawił się w prawie 1,8 tys. doniesień medialnych. Powyżej 1 tys. publikacji za ubiegły rok odnotowali także donGURALesko oraz Step Records. Kolejne miejsca zajęli AbstrachujeTVMateusz MKlejNutyBanshee oraz 5 sposobów na. Każdy z nich osiągnął wynik powyżej 500 materiałów.

 

Chodakowska zdominowała także ranking AVE. Wartość ekwiwalentu reklamowego materiałów na jej temat wyceniono na prawie 70 mln złotych! Drugie miejsce zajął Wardęga (21 mln złotych). Zmiana w zestawieniu, w porównaniu do liczby publikacji, pojawia się dopiero na trzeciej pozycji – tutaj zamiast CeZika uplasował się Niekryty Krytyk z wynikiem blisko 9 mln złotych.

Informacje o trenerce fitness dominują w sieci – aż 79 proc. materiałów. Najczęściej o Chodakowskiej pisano na stronach Eska.pl, Kozaczek.pl oraz Plotek.pl. Dużo doniesień na jej temat pojawiło się także w prasie, głównie w tytułach „Fakt” oraz „Shape”. W sieci dobrze poradzili sobie też Wardęga, CeZik, donGURALesko oraz Step Records. W pierwszej trójce najpopularniejszych vlogerów w radiu obok prowadzącego Wardęgi (188) znaleźli się CeZik (138) oraz Niekryty Krytyk (166). Liderem w telewizji okazał się Wardęga (183), następnie Chodakowska (134) i Mateusz M (40).

YouTube’rzy często gościli w minionym roku na okładkach magazynów. Chodakowska 30 razy, Mateusz M – 28, Wardęga – 10. Dla zdecydowanej większości najbardziej medialny był koniec roku. Wardęga odnotował aż 400 procentowy wzrost publikacji w grudniu.

Jak wynika z infografiki przygotowanej przez „Tube.Ad” we współpracy z „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” niekwestionowanym liderem pod względem liczby subskrybentów był Wardęga, którego miesięczne zarobki wyceniano na 3,5 – 56,6 tys. dolarów. Dla porównania wynagrodzenie Step Records szacowano na 8,8 – 141,4 tys. dolarów, a Chodakowskiej na 194 dolarów – 3,1 tys. dolarów.

 

O badaniu

„PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” przebadał częstotliwość występowania w mediach 25 najbardziej medialnych YouTube’rów z zestawienia 100 najbardziej popularnych polskich kanałów YouTube. Analizie poddano materiał pochodzący z monitoringu ponad 1100 tytułów prasowych, 5 mln źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. Metoda: ilościowa analiza danych.

 

Osoba do kontaktu:
Alicja Dahlke
specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
adahlke@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.psmm.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Pełny raport
pdf
Infografika
jpg
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ