Włodarczyk w natarciu, Lewy w odwrocie

STRONA GŁÓWNA >> >>

Włodarczyk w natarciu, Lewy w odwrocie

Robert Lewandowski stracił w sierpniu niezachwianą dotąd pozycję lidera medialnego – wynika z raportu „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Pierwsze miejsce należało do Anity Włodarczyk.

O Włodarczyk pojawiło się w sierpniu dwukrotnie więcej publikacji niż o Lewandowskim. Młociarka osiągnęła wynik 8,3 tys. publikacji, a Lewy zaledwie 4,3 tys. Wyraźna różnica pomiędzy sportowcami dotyczy także ekwiwalentu reklamowego. Publikacje na temat Włodarczyk osiągnęły wartość 69,3 mln złotych, a RL9 – 34 mln złotych. Mniejsza rozbieżność dotyczy dotarcia – z materiałami opublikowanymi w nawiązaniu do reprezentantki Polski w Rio w rzucie młotem mogło się zetknąć 4,8 mld potencjalnych odbiorców, a z informacjami o Lewandowskim – 3,3 mld.


Wykres 1. Liczba publikacji na temat Anity Włodarczyk oraz Roberta Lewandowskiego w podziale na media w sierpniu 2016 r.

 

Dobra pozycja medialna Włodarczyk wynika z pobicia rekordu olimpijskiego i ustanowienia rekordu świata oraz zdobycia złotego medalu na igrzyskach w Rio. Wówczas osiągnęła wynik 82,29 metra. Jednak na popularność młociarki wpływ miało też ustanowienie kolejnego rekordu i poprawienie swojego rezultatu kilkanaście dni później podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej.


Wykres 2. Mapa benchmarkingowa*

 

O sukcesach Włodarczyk najczęściej informowały TVP Info, Sportowefakty.wp.pl, Polsat News, TVN24, a także Polskie Radio Program 1, Polskieradio.pl oraz Polskie Radio Program 3. Natomiast Lewy dominował w przekazach redakcji Sportowefakty.wp.pl, Przegladsportowy.pl, Polsat News oraz Eurosport.onet.pl i Przegląd Sportowy.

W social media też Włodarczyk

Internauci intensywnie komentowali sukcesy obu sportowców w mediach społecznościowych, jednak w nawiązaniu do młociarki ukazało się 102,8 tys. wzmianek, a na temat RL9 83 tys.

Zdecydowanie najwyższy pik dotyczył Anity Włodarczyk i przypadł na 15 sierpnia. Tego dnia na jej temat ukazało się 43,9 tys. wpisów i komentarzy.


Wykres 3. Zmiany w czasie ukazywania się publikacji na temat Roberta Lewandowskiego i Anity Włodarczyk w sierpniu 2016 r. – social media

 

Pełny raport „Robert Lewandowski vs Anita Włodarczyk”

 

*Mapa benchmarkingowa obrazuje medialną pozycję poszczególnych miejscowości z uwzględnieniem trzech czynników: ekwiwalentu reklamowego, dotarcia i liczby informacji.
Ekwiwalent reklamowy (AVE) – wartość publikacji wyrażona w pieniądzu.
Dotarcie – zasięg informacji wyrażony w potencjalnej liczbie kontaktów z czytelnikami i unikalnymi użytkownikami.
Wielkość kuli – liczba publikacji.
Położenie kuli – uwzględnia wartość reklamową przekazów medialnych, ich dotarcie oraz liczbę publikacji. Najlepsza pozycja na wykresie to prawy górny róg (oznacza, że publikacje miały wysoką wartość AVE oraz bardzo duże dotarcie).

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:
Alicja Dahlke-Jurgowiak
specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
adahlke@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Pełny raport
pdf
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ