Wisła najwyżej od października. Detronizacja Zagłębia

STRONA GŁÓWNA >> >>

Wisła najwyżej od października. Detronizacja Zagłębia

W marcowym badaniu „Polska Piłka” przygotowanym przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, doszło do kilku istotnych zmian w czołówce rankingu klubów Ekstraklasy oraz I ligi. Na podium w najwyższej klasie rozgrywkowej – po czterech miesiącach nieobecności – wróciła Wisła Kraków.

Pierwsze miejsce w rankingu klubów Ekstraklasy utrzymała Legia Warszawa. „Wojskowi” zachowali bezpieczną przewagę nad innymi zespołami, mimo iż w marcu pisano na ich temat rzadziej niż w lutym. Na drugie miejsce wrócił Lech Poznań. Za plecami „Kolejorza” zameldowała się natomiast Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” zajęła na podium miejsce Śląska Wrocław, który w marcu sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Ostatni raz w badaniu przygotowanym przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wrocławianie poza czołową trójką znaleźli się we wrześniu zeszłego roku. Wówczas również byli czwarci, a trzecią lokatę także zajęła Wisła Kraków.

Na zapleczu Ekstraklasy doszło do jeszcze bardziej spektakularnej zmiany. Zagłębie Lubin zajmowało pierwsze miejsce od czasu zeszłorocznego spadku do I ligi. W marcu hegemonię „Miedziowych” przerwał jednak Widzew. Na temat łodzian pojawiło się najwięcej publikacji prasowych i internetowych. Na drugą lokatę awansował GKS Tychy, który przez ostatni kwartał znajdował się na trzecim miejscu. Dotychczasowy lider, Zagłębie Lubin, zajął pozycję na najniższym stopniu podium.

Badanie „Polska Piłka” prowadzone jest na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz wybranych portali internetowych. Łącznie od początku badania – czyli od 1 marca 2010 do 31 marca 2015 – analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wzięli pod uwagę ponad 916 tys. informacji.

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ