Transferowa karuzela w LOTTO Ekstraklasie

STRONA GŁÓWNA >> >>

Transferowa karuzela w LOTTO Ekstraklasie

W styczniu piłkarze klubów LOTTO Ekstraklasy przygotowywali się do meczów rundy wiosennej, a agenci piłkarscy nie rozstawali się z telefonami. Dziennikarzy i kibiców elektryzowały informacje o transferach kolejnych zawodników. Spore zmiany personalne zaszły w drużynie Legii Warszawa, która po raz kolejny znalazła się na szczycie rankingu „Polska Piłka” przygotowanym przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

W drużynie mistrza Polski mocno zmieniła się formacja ofensywna. Do Chicago Fire odszedł Nemanja Nikolić, a Aleksandar Prijović zamiast Chin wybrał greckie PAOK Saloniki. Szeregi „Wojskowych” zasilił natomiast Tomas Necid, 29-letni reprezentant Czech. Zawodnik poprzednio występował w tureckim Bursasporze. Sporo pisano również o transferze Daniela Chima Chukwu, który znany jest z gry w Molde, a ostatnio grał w Szanghaju. Media rozpaliła informacja o przeniesieniu się na Łazienkowską Jakuba Błaszczykowskiego. Jednak reprezentant Polski został ostatecznie w Bundeslidze. Na drugiej pozycji rankingu „Polska Piłka”, tak samo jak w poprzednim miesiącu, znalazła się Wisła Kraków. Kibiców Wisły musiała ucieszyć informacja, że na Reymonta wraca Semir Stilić. Bośniak grał w drużynie Białej Gwiazdy od początku 2014 do połowy 2015. W barwach Wisły Stilić rozegrał 52 spotkania, w których strzelił 16 goli i zaliczył 17 asyst. Na trzecim miejscu rankingu znalazła się kolejna drużyna z Krakowa – Cracovia. O „Pasach” informowano m.in. w kontekście tradycyjnego Treningu Noworocznego, odbywającego się co roku 1 stycznia o godz. 12:00. Pierwszy zespół Cracovii pokonał rezerwy 5:0, a pierwszą bramkę w 2017 roku zdobył Hubert Adamczyk.


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w styczniu 2017 (prasa i wybrane strony internetowe)

W 1. lidze również trwała przerwa w rozgrywkach. Nie zmieniło to jednak układu sił w rankingu „Polska Piłka. Po raz kolejny (siódmy miesiąc z rzędu) najwyżej sklasyfikowaną drużyną 1. ligi został Górnik Zabrze. W styczniu głośno było o byłym piłkarzu Zabrzan, Prejuce Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso dotarł ze swoją reprezentacją aż do półfinału Pucharu Narodów Afryki. 29-letni piłkarz w Polsce występował w latach 2006-14. W przekazach medialnych na temat kolejnych meczów PNA dziennikarze podkreślali, że Nakoulma jeszcze nie tak dawno występował w Górniku Zabrze. Na kolejnych miejscach rankingu „Polska Piłka” znalazły się Zagłębie Sosnowiec i GKS Katowice, które zachowały miejsca z poprzedniego miesiąca.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn 1. ligi w styczniu 2017 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Badanie uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com). Badanie „Polska Piłka” prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wzięli pod uwagę już ponad 1,4 mln informacji.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:
Tomasz Lubieniecki
starszy analityk mediów
mobile: +48 697 510 960
tel. +48 61 66 26 005 wew. 154
tlubieniecki@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ