Spółka PSMM inwestuje w rumuński rynek monitoringu mediów

STRONA GŁÓWNA >> >>

Spółka PSMM inwestuje w rumuński rynek monitoringu mediów

Lider polskiego rynku monitoringu mediów spółka PSMM została strategicznym inwestorem w rumuńskiej firmie Klarmedia. Na przełomie roku doszło do zawarcia porozumienia dotyczącego partnerstwa technologicznego oraz handlowego i transakcji nabycia pakietu udziałów przez PSMM w przedsiębiorstwie MSG Factory z siedzibą w Bukareszcie, który jest właścicielem marki Klarmedia.

PSMM dostarczy swojemu rumuńskiemu partnerowi własne technologie, w tym te najnowocześniejsze wykorzystujące sztuczną inteligencję do wyszukiwania informacji oraz przetwarzania i indeksowania dużych zbiorów danych. W szczególności rozwiązania do monitorowania prasy, internetu, social mediów, zaawansowane narzędzia do monitoringu mediów radiowo-telewizyjnych, a także portal Inforia – platformę do analizowania i raportowania informacji dla celów PR, marketingowych i biznesowych.

Jak komentuje Prezes spółki PSMM – Sebastian Bykowski – jest to dla naszej firmy bardzo ważny, strategiczny krok w rozwoju biznesu. Rynek monitoringu mediów w Rumunii jest wprawdzie 5-krotnie mniejszy niż rynek polski, ale od kilku lat rośnie w dwucyfrowym tempie. Nasz rumuński partner to dynamicznie rozwijająca się spółka o dużym potencjale. W Klarmedia jest świetny i ambitny zespół znający doskonale rynek, przykładający wagę do jakości świadczonych usług i profesjonalnej obsługi klienta. Nasze know-how, zwłaszcza w obszarze nowych technologii  – pozwoli firmie Klarmedia przyspieszyć rozwój i zapewni klientom spółki dostęp do najnowocześniejszych produktów oraz usług media intelligence – dodaje Bykowski.

Inwestycja w podmiot zagraniczny jest kolejnym krokiem w międzynarodowej działalności PSMM. Spółka od wielu lat świadczy usługi globalnego monitoringu mediów z ponad stu krajów z całego świata dla podmiotów z kilkudziesięciu państw, w tym największych marek motoryzacyjnych, finansowych, FMCG czy technologicznych. Prowadzi także wyszukiwanie strategicznych informacji dla polskich i międzynarodowych organizacji, instytucji rządowych, czy parlamentarnych.

—————————————-

PSMM – jest liderem monitoringu mediów i analiz medialnych, działającym na polskim rynku od kilkudziesięciu lat. Monitoring polskich mediów obejmuje blisko 5 mln źródeł internetowych, w tym social media, 1100 tytułów prasowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. Monitoring zagraniczny uwzględnia ponad 90% światowego rynku mediów. Przeglądy mediów udostępniane są Klientom za pomocą aplikacji Inforia – innowacyjnego narzędzia do efektywnego zarządzania informacją.
Firma jest aktywnym członkiem FIBEP (Federation Internationale des Bureaux d’Extraits de Presse).

Klarmedia to zintegrowana platforma do analizy mediów uruchomiona w 2015 roku.

Oprócz monitoringu prasy, radia, telewizji, Internetu, mediów społecznościowych, reklam, Klarmedia świadczy usługi takie jak: pomiar i ocena zasięgu mediów, alerty w czasie rzeczywistym i pomoc w sytuacjach kryzysowych, a także zarządzanie reputacją, analiza i statystyki medialności.

W 2022 roku firma Klarmedia umocniła swoją kluczową pozycję na rynku rumuńskim poprzez przejęcie i integrację działalności Media Image Group, jednej z najstarszych rumuńskich firm z branży monitoringu mediów.

Firma jest członkiem ARMA (Rumuńskiego Stowarzyszenia Pomiaru Efektywności Komunikacji), BRAT (Rumuńskiej Komisji Branżowej ds. Prasy i Internetu) oraz AMEC (Międzynarodowego Stowarzyszenia Pomiaru i Oceny Efektywności Komunikacji).

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Popławska

Kierownik działu marketingu i PR

PSMM Monitoring & More

 

kom: +48 697 410 680

kpoplawska@psmm.pl

www.psmm.pl

www.twitter.com/PSMMonitoring

www.facebook.com/PSMMonitoring

 

 

Informacja prasowa 12.01.2023
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ