Royal wedding – monarchia odzyskuje blask

STRONA GŁÓWNA >> >>

Royal wedding – monarchia odzyskuje blask

19 maja oczy całego świata ponownie zwrócone były na brytyjską rodzinę królewską. Jedno z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń 2018 roku – ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle skupiło uwagę także polskich mediów i internautów, zbierając w ciągu niespełna 4 dni aż 15 tys. wzmianek.

Dziennikarze analizowali każdy szczegół wyglądu i zachowania pary młodej. Nie zabrakło również symbolicznych odniesień do księżnej Diany oraz porównań ze ślubem Kate i Williama. Medialne doniesienia wyraźnie podkreślają fakt, że royal wedding to nie tylko wydarzenie wizerunkowe i gratka dla miłośników monarchii, ale także mocny bodziec dla angielskiej gospodarki. Złoty czas monarchii trwa.

W okresie od 18-21 maja 2018 roku w polskich mediach ukazało się 14 725 materiałów dotyczących ślubu Meghan i Harry’ego. W mediach tradycyjnych prym wiodły serwisy internetowe, które opublikowały 1 755 informacji. W radiu wydarzenie wymieniono w 463 materiałach, w telewizji – w 278. Jednocześnie ukazały się 103 materiały prasowe.

Wyjątkowo aktywni byli użytkownicy mediów społecznościowych – w analizowanym okresie odnotowano 12 126 wpisów i komentarzy zawierających monitorowane zwroty: „ślub Meghan i Harry’ego” oraz „#royalwedding”. Najwięcej wzmianek opublikowano na Twitterze – 5 340 i Facebooku – 5 234. Na Instagramie ukazało się 676 materiałów. Blogi i fora dostarczyły 789 publikacji.

 

Pobierz infografikę „Royal wedding”

 

Pobierz infografikę „Royal baby”

 

Zapoznaj się z pozostałymi raportami dla mediów

 

„PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom. +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
infografika.jpg
jpg
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ