Pierwszy miesiąc rundy wiosennej dla Legii

STRONA GŁÓWNA >> >>

Pierwszy miesiąc rundy wiosennej dla Legii

W lutym swoje rozgrywki wznowiła PKO BP Ekstraklasa, co zasadniczo odbiło się na medialności klubów uczestniczących w rozgrywkach. Wszystkie odnotowały znaczący wzrost liczby publikacji względem stycznia, a najlepsza po raz kolejny okazała się Legia Warszawa – wynika z analizy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Legia Warszawa po zimowych przygotowaniach miała rozpocząć marsz w górę tabeli już od pierwszej kolejki. O ile wygrana z Zagłębiem Lubin mogła spotęgować takie wrażenie, to kolejne dwa mecze już nie. Domowa porażka z Wartą Poznań i remis z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza pokazały, że zespół ma nadal mnóstwo sportowych problemów. Pomimo to stołeczna ekipa po raz kolejny była zdecydowanie najbardziej medialnym klubem w Polsce, a w social media dyskusje o jej postawie wygenerowały niemal trzy raz więcej postów niż o drugim klubie w zestawieniu. Przyczyną tej sytuacji były także transfery zawodników do i z klubu.

Drugi w zestawieniu po raz kolejny był Lech Poznań, który walczy o mistrzostwo Polski. Poznaniacy w lutym radzili sobie jednak w kratkę. Do ważnej wygranej z Pogonią Szczecin i rozbicia Termaliki dołożyli bowiem remis z Cracovią i niespodziewaną porażkę z Lechią Gdańsk.

Na trzecie miejsce medialnego zestawienia awansowała Wisła Kraków. Klub spod Wawelu fatalnie rozpoczął wiosenną rundę i momentalnie stał się kandydatem do ligowego spadku. W lutym zdobył zaledwie punkt w czterech ligowych meczach, a zła sytuacja doprowadziła do zmiany trenera, co wpłynęło na liczbę publikacji dotyczącą klubu.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze: walcząca o mistrzostwo Polski Pogoń Szczecin oraz Śląsk Wrocław, który jest w podobnej sytuacji do Wisły Kraków, z tym że w lutym nie doszło tu do zmiany trenera. Szósta – Cracovia, dokonała niezwykle medialnego transferu Jewhena Konoplianki, w przeszłości zawodnika Sevilli czy Schalke 04.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w lutym 2022 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W Fortuna 1. Lidze kolejny miesiąc z rzędu nie doszło do zmian w czołówce, a podium obsadziły dokładnie te same zespoły, co w styczniu 2022 r. – Widzew Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce. Cała trójka zdecydowanie przewodzi stawce od początku sezonu, a dodatkowo wszystkie te kluby liczą się w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W lutym rozegrano tylko jedną kolejkę, w której znalazł się jednak prawdziwy szlagier – Arka pokonała na wyjeździe Widzew 5:2, a mecz wygenerował mnóstwo publikacji dla obu klubów. Dużą część przekazu w przypadku wszystkich drużyn nadal stanowiły sprawy organizacyjne, transferowe i mecze sparingowe.

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w lutym 2022 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

Robert Lewandowski po raz kolejny okazał się najpopularniejszy spośród Polaków występujących w pięciu najsilniejszych europejskich ligach. Na drugim miejscu znalazł się Arkadiusz Milik, który w lutym zdobył cztery bramki dla Olympique Marsylia. Trzy kolejne miejsca zajęli Polacy występujący we włoskiej Serie A, a kolejne trzy ci z brytyjskiej Premier League. Na uwagę zasługuje czwarte miejsce Krzysztofa Piątka, który po transferze do AC Fiorentina strzelił w lutym cztery gole.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w lutym 2022 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

—————————————–

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z informacjami i raportami dla mediów: https://psmm.pl/dla-mediow/

Osoba do kontaktu:

Katarzyna Popławska
Kierownik Działu Marketingu i PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
kpoplawska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

Informacja prasowa_16.03.2022
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ