Legia Warszawa na topie

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia Warszawa na topie

Polscy kibice po 20 latach przerwy doczekali się występu polskiego zespołu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Chociaż spotkań z Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona na pewno nie można zaliczyć do udanych, to mistrz Polski we wrześniu powiększył swoją przewagę medialną nad pozostałymi klubami LOTTO Ekstraklasy – wynika z raportu „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Już po pierwszym meczu w Lidze Mistrzów wielu kibiców zaczęło się zastanawiać, czy „Wojskowi” pasują do tych elitarnych rozgrywek. Po porażce z Borussią Dortmund z posady trenerskiej zwolniony został Besnik Hasi. Poza tym drużyna zdobyła tylko jeden punkt w trzech wrześniowych kolejkach LOTTO Ekstraklasy. Z pewnością sportowo nie był to udany miesiąc dla mistrzów Polski, jednak wszystkie te wydarzenia wpłynęły na wzrost

liczby publikacji na temat klubu. Przez ostatni rok Legia Warszawa nie schodzi z pierwszego miejsca w rankingu „Polska Piłka”. We wrześniu w nawiązaniu do klubu ukazało się prawie dwa razy więcej materiałów medialnych niż na temat drugiego zespołu w zestawieniu – Wisły Kraków. Warto zaznaczyć, że tak dużą liczbę publikacji Legia Warszawa zanotowała ostatnio ponad dwa lata temu, gdy odpadła w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów po walkowerze z Celtikiem Glasgow. Na kolejnym miejscu podium znalazł się Lech Poznań, który utrzymał pozycję z sierpnia. TOP 5 zespołów LOTTO Ekstraklasy uzupełniły Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin.


Wykres 1. TOP 5 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy we wrześniu 2016 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

Najwyżej sklasyfikowaną drużyną 1. ligi został Górnik Zabrze. Zabrzanie po słabym sierpniu, w którym przegrali aż trzy mecze na zapleczu Ekstraklasy, we wrześniu odnotowali cztery spotkania bez porażki (po dwa zwycięstwa i remisy). W analizowanym miesiącu media pisały nie tylko o wynikach sportowych klubu ze Śląska, ale także o problemach natury organizacyjnej, które klub ma od dłuższego czasu. Podczas pierwszej połowy wrześniowego meczu z Drutex-Bytovią Bytów kibice klubu najwięcej energii poświęcili na manifestację nieufności wobec prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik i zarządu klubu. Kibice gospodarzy pokazali zarządowi wcześniej przygotowane „żółte kartki”. Na nich umieścili swoje postulaty. Domagali się m.in. odwołania obecnego zarządu oraz zmian w jego strukturze. O Górniku pojawiło się ponad dwa razy więcej publikacji niż o Zagłębiu Sosnowiec – klubie, który zajął drugie miejsce w zestawieniu. Trzecie miejsce należało do Stali Mielec, a następne lokaty zajęły Olimpia Grudziądz i GKS Katowice.


Wykres 2. TOP 5 najbardziej medialnych drużyn 1. ligi we wrześniu 2016 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

„Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Badanie uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com). Badanie „Polska Piłka” prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory analitycy firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wzięli pod uwagę już ponad 1,3 mln informacji.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:
Tomasz Lubieniecki
starszy analityk mediów
mobile: +48 697 510 960
tel. +48 61 66 26 005 wew. 154
tlubieniecki@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ