Legia ponownie najlepsza w mediach. Piątek przed Lewandowskim

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia ponownie najlepsza w mediach. Piątek przed Lewandowskim

W czerwcu – najmniej medialnym miesiącu dla klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy – to Legia Warszawa ponownie znalazła się na szczycie rankingu „Piłka w grze”. Wśród polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów pięciu najsilniejszych lig w Europie po raz kolejny nastąpiła zmiana pozycji lidera – Krzysztof Piątek zdetronizował Roberta Lewandowskiego – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Czerwiec był miesiącem bez jakichkolwiek ligowych emocji na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy i Fortuna I Ligi. Zespoły przygotowywały się do nowego sezonu, a część piłkarzy przebywała także na zgrupowaniach reprezentacji. Nie może więc dziwić najniższa w roku liczba publikacji dla wszystkich zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

W tych okolicznościach najwięcej pisano o warszawskiej Legii, która wyprzedziła Lecha Poznań i Śląsk Wrocław. Po raz pierwszy w zestawieniu klubów PKO BP Ekstraklasy ujęto także Raków Częstochowa i Łódzki Klub Sportowy, które jednak w czerwcu wylądowały na samym dole stawki. Co ciekawe, w zestawieniu obecności na okładkach gazet najlepsza okazała się Wisła Kraków (5. miejsce w ogólnym rankingu), a drugie miejsce zajął Piast Gliwice (8. miejsce w ogólnym rankingu).


Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn PKO BP Ekstraklasy w czerwcu 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

W rankingu medialności Fortuna I Ligi na szczycie znaleźli się spadkowicze z PKO BP Ekstraklasy – Zagłębie Sosnowiec i Miedź Legnica. Kolejne miejsca zajęły: Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała i dość niespodziewanie – Warta Poznań. „Zieloni” odnotowali dużo publikacji w związku ze sparingami, swoimi byłymi piłkarzami oraz transferami do i z klubu.


Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny I Ligi w czerwcu 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

W zestawieniu polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, Krzysztof Piątek ponownie zdetronizował Roberta Lewandowskiego. Zawodnik AC Milan zdobył bramki w obu czerwcowych meczach Polaków w eliminacjach do Euro 2020 – zwycięską z Macedonią Północną (1:0) oraz Izraelem (4:0), co pozwoliło mu wskoczyć przed piłkarza Bayernu Monachium. Na dalszych miejscach obyło się bez niespodzianek, a w pierwszej dziesiątce znaleźli się trzej reprezentanci kadry U-21, która w analizowanym okresie rozegrała trzy mecze na mistrzostwach Europy do lat 21, a jej występ został oceniony jako pozytywny – Dawid Kownacki, Krystian Bielik oraz Szymon Żurkowski.


Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w czerwcu 2019 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, I Ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ