Legia najlepsza medialnie także podczas przygotowań

STRONA GŁÓWNA >> >>

Legia najlepsza medialnie także podczas przygotowań

Legia Warszawa w przerwie między rundami piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy była najbardziej medialnym klubem piłkarskim w Polsce – wynika z analizy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Wśród piłkarzy równych sobie po raz kolejny nie miał Robert Lewandowski, choć świetny miesiąc odnotował także Krzysztof Piątek.

Styczeń był miesiącem przygotowań do wznowienia sezonu oraz pierwszej kolejki po zimowej przerwie. W sytuacjach, w których nie mamy do czynienia ze sportowymi emocjami, to właśnie Legia zazwyczaj jest najbardziej popularna w mediach spośród wszystkich klubów PKO BP Ekstraklasy. Nie inaczej było tym razem, a sytuację poprawiło jeszcze zgrupowanie Legii, które po raz kolejny odbyło się w Dubaju i wzbudziło spore zainteresowanie. Wiele publikacji wygenerowały także publikacje dot. spraw organizacyjnych.

W przypadku Lecha Poznań sytuacja wygląda dość podobnie. W okresach, podczas których dziennikarze skupiają się na przygotowaniach zespołów i potencjalnych transferach, to zazwyczaj drugi najbardziej medialny klub w Polsce. W styczniu warto zwrócić uwagę na transfer Kristoffera Velde oraz dywagacje o tytule na 100-lecie klubu.

Kolejne zespoły znalazły się dość daleko za plecami dwóch medialnych potentatów. Trzeci Śląsk Wrocław wyprzedził Pogoń Szczecin i Wisłę Kraków. Klub ze Szczecina jest jednym z kandydatów do mistrzowskiego tytułu, co podkreślano także w publikacjach medialnych. Na szóstym miejscu niespodziewanie znalazł się natomiast Górnik Zabrze, co było spowodowane dywagacjami na temat Jana Urbana w kontekście reprezentacji Polski.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w styczniu 2022 (prasa i wybrane strony internetowe)

W Fortuna 1. Lidze kolejny miesiąc z rzędu nie doszło do zmian w czołówce, a podium obsadziły dokładnie te same zespoły, co w grudniu 2021 r. – Widzew Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce. I to pomimo tego, że Fortuna I liga wznawia swoje rozgrywki dopiero pod koniec lutego. W styczniu przekaz w przypadku wszystkich drużyn zdominowały sprawy organizacyjne, transferowe i mecze sparingowe.

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w styczniu 2022 (prasa i wybrane strony internetowe)

Wśród polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, po raz kolejny równych sobie nie miał Robert Lewandowski. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Piątek, który w styczniu zmienił klub – z Herthy Berlin na AC Fiorentina. Na kolejnych miejscach także bez niespodzianek – Arkadiusz Milik, Wojciech Szczęsny i Jakub Moder, który radzi sobie coraz lepiej w barwach Brighton & Hove Albion. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Szymon Żurkowski, który zaczął regularnie strzelać i asystować w meczach Serie A, co nie uszło uwadze mediów.

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w styczniu 2022 (prasa i wybrane strony internetowe)

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

Zapoznaj się z informacjami i raportami dla mediów: https://psmm.pl/dla-mediow/

Osoba do kontaktu:

Katarzyna Popławska
Kierownik działu marketingu i PR
kom: +48 697 410 680
kpoplawska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

Legia najlepsza medialnie także podczas przygotowań_08.02.2022
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ