Kaczyński pupilkiem dziennikarzy

STRONA GŁÓWNA >> >>

Kaczyński pupilkiem dziennikarzy

Nagrodzony tytułem Człowieka Roku 2015 tygodnika „Wprost” – Jarosław Kaczyński – nie przestaje fascynować mediów. Na jego temat w ubiegłym roku opublikowano ponad 100 tys. materiałów – wynika z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Przyczyn tak dużej popularności polityka jest wiele. Ogromny wpływ miały wybory parlamentarne, przejęcie władzy przez PiS czy też spekulacje odnośnie objęcia stanowiska premiera. Szum wokół Kaczyńskiego wzbudziły także liczne, kontrowersyjne zmiany zapowiedziane przez Prawo i Sprawiedliwość.


Wykres 1. Zmiany w czasie ukazywania się publikacji na temat Jarosława Kaczyńskiego oraz ekwiwalent reklamowy w 2015 r.

 

Na wykresie aktywności medialnej można zaobserwować, że największe zainteresowanie politykiem przypadło na październik – czas wyborów parlamentarnych. W tym miesiącu codziennie na temat Kaczyńskiego ukazywało się ponad 730 publikacji. Aktywność rosła dynamicznie już od sierpnia – wówczas rozpoczęła się kampania wyborcza. Drugi wyraźny pik dotyczył wyborów prezydenckich, które odbyły się w maju.

Ponad 1,7 mld złotych warte były informacje, które opublikowano w prasie, internecie i RTV w 2015 r. w nawiązaniu do analizowanego tematu.


Wykres 2. Liczba publikacji na temat Jarosława Kaczyńskiego w podziale na media w 2015 r.

 

Na medialność polityka przełożyły się głównie materiały internetowe. W jego przypadku ich udział sięgał aż 63 proc. wszystkich doniesień. Najwięcej publikowały Wpolityce.pl, Wiadomosci.onet.pl oraz TVN24.pl. Ogólnopolskie tytuły prasowe, portale i stacje RTV miały zdecydowanie większy udział w przekazie odnośnie Kaczyńskiego. Do mediów regionalnych należało tylko 25 proc. materiałów.

Informacje nawiązujące do Jarosława Kaczyńskiego osiągnęły dotarcie na poziomie blisko 149,8 mld potencjalnych kontaktów z odbiorcami. Prezes PiS bardzo często trafiał na pierwsze strony gazet. Na okładce pojawił się 1,3 tys. razy, natomiast na drugiej i trzeciej stronie łącznie 2,8 tys. razy.


Wykres 3. Liczba publikacji na temat Jarosława Kaczyńskiego na pierwszych stronach gazet w podziale na zasięg mediów 2015 r.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:
Alicja Dahlke-Jurgowiak
specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
adahlke@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ