Jagiellonia goni czołówkę

STRONA GŁÓWNA >> >>

Jagiellonia goni czołówkę

W najnowszym badaniu „Polska Piłka”, przygotowanym przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, ponownie na szczycie zestawienia znalazła się Legia Warszawa. „Wojskowi” wyprzedzili Lecha. Duży awans zanotowała Jagiellonia.

W maju na temat lidera zestawienia pojawiło się ponad 4,6 tys. materiałów z prasy i wybranych stron internetowych. Legia Warszawa zdecydowanie najczęściej gościła w mediach. Druga lokata ponownie przypadła Lechowi, na temat którego w maju pojawiło się o ok. 8% materiałów mniej niż o stołecznej Legii. Na najniższy stopień podium wróciła Wisła Kraków, która w poprzednim zestawieniu – kosztem Śląska Wrocław – znalazła się tuż za podium.

Do większych przetasowań doszło poza podium. Największy awans w maju zanotowała Jagiellonia Białystok. Zespół z Podlasia, w porównaniu z poprzednim miesiącem, awansował aż o sześć pozycji. Suma publikacji związanych z zespołem prowadzonym przez Michała Probierza urosła o niemal 25%.


Wykres 1. Over 2500 – zestawienie najbardziej medialnych zespołów T-Mobile Ekstraklasy, na temat których w maju 2015 roku pojawiło się ponad 2,5 tys. publikacji.

 

Na zapleczu Ekstraklasy ponownie najlepsze okazało się Zagłębie Lubin. „Miedziowi” zdystansowali konkurencję i z dużą przewagą obronili pozycję lidera. Za plecami lubinian walka o pozycje była już jednak dużo bardziej zacięta. Drugą w zestawieniu Wisłę Płock od siódmej Olimpii Grudziądz dzieliło zaledwie ok. 100 publikacji prasowych i internetowych. Trzecie miejsce w majowej analizie firmy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” przypadło Arce Gdynia. Trzy pierwsze lokaty poza podium zajęły kolejno: Widzew Łódź, Pogoń Siedlce i GKS Tychy.

 

Badanie „Polska Piłka” prowadzone jest na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz wybranych portali internetowych. Łącznie od początku badania – czyli od 1 marca 2010 do 31 maja 2015 – analitycy firmy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wzięli pod uwagę ponad 952 tys. informacji.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Osoba do kontaktu:
Tomasz Majka
analityk mediów
mobile: +48 697 430 650
tel. +48 61 66 26 005 wew. 153
tmajka@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
docx
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ