Gdzie jest opozycja?

STRONA GŁÓWNA >> >>

Gdzie jest opozycja?

W polityce wciąż gorąco, choć bez osobistych niesnasek. W raporcie „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” bez większych zmian. Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się największym zainteresowaniem, a między Jarosławem Kaczyńskim a Grzegorzem Schetyną nadal jest przepaść. To nie wróży sukcesu PO w nadchodzących wyborach.

Zbliżające się wakacje wcale nie ostudziły emocji na naszej rodzimej scenie politycznej. Wydarzenia, które zdominowały opinię publiczną, to wciąż trwająca batalia o nową ustawę o Sądzie Najwyższym oraz powracające pytanie: co dalej z pierwszą prezes SN, Małgorzatą Gersdorf.

Końcówka miesiąca też była gorąca. Sejm przyjął projekt zmian w noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, a premier Mateusz Morawiecki wygłosił wspólne oświadczenie z Benjaminem Netanjahu.

Jak te wydarzenia przełożyły się na liczbę przekazów dotyczących poszczególnych partii? W czerwcu największe zainteresowanie mediów budziło Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Z raportu przygotowanego przez analityków PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wynika, że o partii rządzącej pojawiło się 52,1 tys. informacji, a o największym opozycyjnym ugrupowaniu 15,5 tys. Na podium znalazła się jeszcze Nowoczesna (9,2 tys.). Na czwartym miejscu z niewiele gorszym wynikiem jest Polskie Stronnictwo Ludowe (8,4 tys.).

Ekwiwalent reklamowy dla PIS wynosił w czerwcu prawie 521 mln zł.

Schetyna przy Kaczyńskim nie istnieje

W rankingu liderów bez większych zmian. Najwięcej przekazów wciąż dotyczy Jarosława Kaczyńskiego (10 212). Między prezesem PiS, a Grzegorzem Schetyną (2 628) wciąż jest przepaść. Katarzyna Lubnauer też nie wzbudza już takiego zainteresowania jak wtedy, gdy została szefową Nowoczesnej (1 629). Równie mizerne wyniki osiągnęli Władysław Kosiniak-Kamysz (1 121) i Paweł Kukiz (1 070).

Taki układ sił zdaje się być już regułą. Liderzy ugrupowań w identycznej kolejności pojawiają się w rankingu liczby przekazów, w których byli obecni na pierwszych stronach.

 

Media społecznościowe huczą tylko o prawicy?

Miażdżącą przewagę Kaczyńskiego nad Schetyną widać również w zestawieniu social media. O prezesie PiS wspominano w 144 tys. wpisów w mediach społecznościowych. Szef PO (27 322) wypada przy nim blado. Zupełnie jakby nie istniał w internecie. Biorąc pod uwagę zbliżające się wybory, nie jest to dobry znak dla największej opozycyjnej partii. Podobnym zainteresowaniem cieszył się Paweł Kukiz (23 331).

Pełna wersja raportu „Co tam panie w polityce”, dawniej „Scena Polityczna”

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
www.youtube.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Pełny raport
pdf
Infografika
jpg
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ