Dron, quad i polisa posagowa – oryginalne prezenty komunijne

STRONA GŁÓWNA >> >>

Dron, quad i polisa posagowa – oryginalne prezenty komunijne

Wybór prezentu na komunię to nie lada wyzwanie zarówno dla rodziców chrzestnych, jak i zaproszonych gości. Kiedyś standardem były rower i medalik. Obecnie coraz częściej młodzi ludzie otrzymują konsole, iPhone’y, czytniki e-booków, a nawet kucyki. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” sprawdził, które prezenty cieszą się największą popularnością.

Media stały się istotnym kanałem inspiracji, także w przypadku szukania pomysłów na atrakcyjny prezent komunijny. W prasie, radiu, telewizji, social media i na portalach internetowych w kontekście Komunii Świętej dominowały frazy rower – w ciągu miesiąca wyraz ten pojawił się w aż 1,5 tys. publikacjach i wpisach, tablet (1,1 tys. materiałów), oraz zegarek (1 tys.). W TOP 5 najmodniejszych upominków znalazły się także łańcuszek i medalik.


Wykres 1. Frazy opublikowane w prasie, RTV, internecie i social media w kontekście Komunii Świętej w dniach 10.04.-10.05.2016 r.

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się także elektronika. Na liście prezentów komunijnych nie zabrakło najnowszego Playstation, iPhone’a, iPada czy czytnika e-booków. Jednak do najoryginalniejszych podarunków należą okulary 3D, drony i smartwatche.

 

Komunia Święta to żniwa dla producentów i handlowców. Sklepy, zarówno te stacjonarne, jak i online, prześcigają się w różnego rodzaju rankingach prezentów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Już pod koniec marca na rynku roi się od specjalnych, komunijnych promocji, a także atrakcyjnych ofert kredytowych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się polisy posagowe przygotowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:
Alicja Dahlke-Jurgowiak
specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
adahlke@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ