Doda, Duda i …

STRONA GŁÓWNA >> >>

Doda, Duda i …

Gala z okazji 25-lecia dziennika Super Express przeszła do historii za sprawą wręczenia tortu prezydentowi Andrzejowi Dudzie przez Dodę, ubraną w dosyć frywolną kreację. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” sprawdził, jak polskie media zareagowały na ten incydent.

Uroczysta, jubileuszowa gala dziennika Super Express odbyła się 22 listopada w Teatrze Polskim. W wydarzeniu wzięło udział wielu cele brytów i znanych osobistości ze świata polityki, co bezpośrednio przełożyło się na medialność eventu. Jednak całe show skradła Doda, która poczęstowała tortem głowę państwa, w prześwitującym stroju.

W dniach 21 – 24 listopada na temat wydarzenia ukazało się 23,7 tys. doniesień, z czego 99 proc. pochodziło z social media. Internauci w ciągu 4 dni w mediach społecznościowych opublikowali 23 096 wpisów i komentarzy. W mediach tradycyjnych najwięcej informacji dotyczyło portali internetowych (137), RTV (52) i prasy (11).

Przysłowiową wisienką na torcie okazała się dla Super Expressu wartość ekwiwalentu reklamowego*, która wyniosła ponad 3 mln złotych.


Wykres 1. Infografika na temat medialności 25. urodzin Super Expressu, 21-24 listopada 2016 r.

 

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

*Ekwiwalent reklamowy (AVE) (AVE) to wartość przekazu obliczana na podstawie cenników reklamowyh, czyli koszt umieszczenia w danym tytule, portalu, kanale RTV reklamy, o takich samych parametrach jak zmonitorowana informacja.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:
Alicja Dahlke-Jurgowiak
specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
adahlke@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring

 

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Infografika
jpg
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ