Stoch i Trynkiewicz – nazwiska minionego tygodnia

STRONA GŁÓWNA >> >>

Stoch i Trynkiewicz – nazwiska minionego tygodnia

Wyniki najnowszej analizy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów w dobitny sposób pokazują kontrast, jaki w ubiegłym tygodniu wystąpił na czołówkach dzienników ogólnopolskich. Złoty medal olimpijski i sprawa pedofila-mordercy zdominowały przekaz medialny.

Warto podkreślić, że badanie dotyczyło wystąpień na pierwszych stronach, a nie liczby publikacji. Analitycy wzięli pod uwagę jedynki z wyselekcjonowanych dzienników* o zasięgu ogólnopolskim, a więc najbardziej poczytnych tytułów w naszym kraju. Zarówno nazwisko Mariusza Trynkiewicza, jak i Kamila Stocha w tygodniu od 10 do 16 lutego pojawiło się tam 35-krotnie. Obaj o włos wyprzedzili Justynę Kowalczyk (34 wystąpienia), która w czwartek także zdobyła złoto w biegu narciarskim na 10 km.

Pierwsza trójka zdecydowanie przyćmiła pozostałych – w tym głównie polityków. Musieli się oni w minionym tygodniu zadowolić dalszymi stronami gazet. Dziesięciokrotnie na czołówkę przebił się Kaczyński. Za nim znaleźli się odwołana ze stanowiska prezesa UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel (9) i Sławomir Nowak (9), przeciwko któremu wniesiono akt oskarżenia.

A oto pierwsza dziesiątka klasyfikacji:

  1. Stoch – 35
  2. Trynkiewicz – 35
  3. Kowalczyk – 34
  4. Kaczyński – 10
  5. Krasnodębska-Tomkiel – 9
  6. Nowak – 9
  7. Tusk – 8
  8. Romaszewski – 8
  9. Szulim – 6
  10. Macierewicz – 6

 

Analiza dotyczy tygodnia od 10 do 16 lutego 2014.

 

„Na jedynkach”

To chmura najczęściej występujących na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich nazwisk. Treść chmury odzwierciedla najważniejsze tematy, jakie przetoczyły się przez polskie media w danym tygodniu.

 

*W chmurze wzięto pod uwagę treści ze wszystkich wydań danego tygodnia z pierwszych stron „Dziennika Gazety Prawnej”, „Faktu”, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Wyborczej”, „Metra”, „Naszego Dziennika”, „Polski the Times”, „Rzeczpospolitej” i „Super Expressu”.

 

Osoba do kontaktu:
Marcin Gościniak
Specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
mgosciniak@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.psmm.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Chmura
png
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ