Reforma emerytalna ustawiła czołówki

STRONA GŁÓWNA >> >>

Reforma emerytalna ustawiła czołówki

Najczęściej padającym słowem na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich w ubiegłym tygodniu było „OFE”. Na drugim miejscu znalazł się „ZUS”. Propozycja rządu co do reformy emerytalnej zdeterminowała to, o czym pisały gazety – wynika z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Obserwując reakcję mediów, jest to jedna z najistotniejszych dla Polaków zmian w prawie w tym roku. Tylko na pierwszych stronach dzienników słowo „OFE” pojawiło się 112 razy – przeszło dwukrotnie więcej niż „ZUS” (54 razy). Planowana reforma okazała się tematem bardziej angażującym dziennikarzy niż wojna domowa w Syrii. Nazwa tego państwa wystąpiła na pierwszych stronach 54 razy.


Na czwartym miejscu znalazł się wyraz „dzieci”, który wiązał się zwłaszcza z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. „Rodzice” uzyskali 14. miejsce z 29 wystąpieniami. W pierwszej dwudziestce znaleźć można także słowa „Obama”, „rząd”, „Tusk”, „Kaczyński” czy „pracy”.

Analiza dotyczy tygodnia od 2 do 8 września 2013.

„Na jedynkach”
To chmura wyrazów najczęściej występujących na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich. Treść chmury odzwierciedla najważniejsze tematy, jakie przetoczyły się przez polskie media w danym tygodniu, a także sposób pisania o nich. Metodologia zakłada pominięcie tak zwanych „common words” – spójników, zaimków i innych słów, które nic nie mówią o tematyce podejmowanej przez media. W chmurze wzięto pod uwagę treści ze wszystkich wydań danego tygodnia z pierwszych stron„Dziennika Gazety Prawnej”, „Faktu”, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Wyborczej”, „Metra”, „Naszego Dziennika”, „Polski the Times”, „Rzeczpospolitej” i „Super Expressu”.

Osoba do kontaktu:
Marcin Gościniak
Specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
mgosciniak@press-service.com.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.press-service.com.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Na jedynkach, 2-8.09.2013
png
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ