Obama człowiekiem tygodnia?

STRONA GŁÓWNA >> >>

Obama człowiekiem tygodnia?

Ostatnio najczęściej na pierwszych stronach polskich dzienników lądują nazwiska przywódców mocarstw. Wizyta Baracka Obamy w Polsce spowodowała, że prezydent Stanów Zjednoczonych zdecydowanie najczęściej pojawiał się na czołówkach – wynika z danych „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Drugi był Władimir Putin.

Czy polskie media niepostrzeżenie powracają do retoryki zimnowojennej?

W poprzednim tygodniu Wojciech Jaruzelski – w tym Barack Obama i Władimir Putin. W obecnej sytuacji przywódcy polityczni jeszcze mocniej wyróżniają się w przekazach medialnych. Chmura najczęściej występujących nazwisk w ubiegłym tygodniu zawiera także Bronisława Komorowskiego, Petra Poroszenkę i Lecha Wałęsę. Jedyną osobą spoza świata polityki, która się tam znalazła, była Justyna Kowalczyk. O polskiej mistrzyni głośno zrobiło się po wywiadzie, w którym opowiedziała o ubiegłorocznym poronieniu i trwającej depresji.

Jednak to Obama nie miał sobie równych. Jego nazwisko pojawiło się na pierwszych stronach aż 78 razy, czyli niemal czterokrotnie więcej niż Putina (22 razy). Było też trzecim najczęściej używanym tam słowem – za „prezydent” i „Polska” (po 80 razy). USA wystąpiły w badanym okresie 54-krotnie, Ukraina 34-krotnie, natomiast Rosja – 33 razy.

Oto czołówka klasyfikacji:

Obama – 78 razy
Putin – 22
Kowalczyk – 20
Jaruzelski – 19
Komorowski – 14
Poroszenko – 10
Wałęsa – 10
Tusk – 7
Sikorski – 5
Kaczyński – 5
Michnik – 5

 

Analiza dotyczy tygodnia od 2 do 8 czerwca 2014.

 

„Na jedynkach”
To chmura najczęściej występujących na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich nazwisk. Treść chmury odzwierciedla najważniejsze tematy, jakie przetoczyły się przez polskie media w danym tygodniu.

*W chmurze wzięto pod uwagę treści ze wszystkich wydań danego tygodnia z pierwszych stron „Dziennika Gazety Prawnej”, „Faktu”, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Wyborczej”, „Metra”, „Naszego Dziennika”, „Polski the Times”, „Rzeczpospolitej” i „Super Expressu”.

 

Osoba do kontaktu:
Marcin Gościniak
Specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
mgosciniak@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.psmm.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Chmura
png
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ