Nowy rekord Sportowca Roku

STRONA GŁÓWNA >> >>

Nowy rekord Sportowca Roku

To był rok Kamila Stocha! Dwukrotny mistrz olimpijski, zdobywca Kryształowej Kuli, okrzyknięty „Sportowcem Roku 2014”, zarówno w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”, jak i wspólnego rankingu Interii oraz Radia RMF FM, zwyciężył również w klasyfikacji raportu „Najbardziej medialni polscy sportowcy” przygotowanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Na potrzeby badania przeanalizowano informacje z ponad 1100 tytułów prasowych, 5 mln źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych, jakie ukazały się w 2014 r. Raport objął trzynastu sportowców, nominowanych w plebiscycie Radia RMF i portalu Interia.pl.

Na temat wybranych zawodników pojawiło się łącznie 224 tys. publikacji! 66 proc. z nich to materiały internetowe, 13 proc. radiowe, 11 proc. prasowe, a pozostałe pochodziły z TV. Największa aktywność medialna przypadła na luty – w związku z igrzyskami olimpijskimi w Soczi.

Kamil Stoch został niekwestionowanym liderem raportu medialnego – informacje o nim stanowiły 20 proc. informacji zebranych na temat sportowców. W ciągu minionych 12 miesięcy na jego temat pojawiło się ponad 57 tys. materiałów.

 

Ekwiwalent reklamowy wyniósł prawie 323 mln złotych. Najwięcej wzmianek odnotowano w źródłach internetowych – stanowiły one 64 proc. przekazu. Najczęściej Stoch pojawiał się w TVP Info, Eurosport.pl i PolskieRadio.pl. Z kolei największa medialność sportowca przypadła na luty. To wówczas wywalczył dwa złote medale. Tylko w tym miesiącu na jego temat opublikowanych zostało 24 tys. materiałów. Ponad tysiąc razy znalazł się na okładkach magazynów. O Stochu pisały częściej media ogólnopolskie – 57 proc. informacji.

Za plecami lidera znaleźli się Robert Lewandowski z 46 tys. wzmianek oraz Justyna Kowalczyk – 38 tys. Publikacje na temat piłkarza pojawiały się najczęściej w internecie oraz w prasie, a największa liczba materiałów przypadła na październik. Dziennikarze pisali wówczas o wygranym przez Polskę meczu z Niemcami. Z kolei o biegaczce narciarskiej najgłośniej było podczas olimpiady. Informacje o Kowalczyk pojawiały się najczęściej w internecie oraz w radiu. Ta dwójka sportowców osiągnęła dość zbliżone AVE odpowiednio: 294 i 279 tys. złotych.

Za podium uplasowali się Rafał Majka, Mariusz Wlazły i Michał Kwiatkowski. Natomiast ranking zamknął Rafał Sonik z prawie 5 tys. materiałów. Co ciekawe, Zbigniew Bródka pod względem liczby publikacji zajął dopiero siódme miejsce, jednak biorąc pod uwagę ekwiwalent reklamowy, znalazł się zaraz za pierwszą trójką. AVE materiałów na jego temat wyniosło 102 tys. złotych. Informacje o nim najczęściej pojawiały się w telewizji – w programach Polsat News oraz TVP Info.

 

Osoba do kontaktu:
Alicja Dahlke
asystent ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
adahlke@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.psmm.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Pełny raport
pdf
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ