Medialna burza wokół śmierci Jaruzelskiego

STRONA GŁÓWNA >> >>

Medialna burza wokół śmierci Jaruzelskiego

W zeszłym tygodniu generał Jaruzelski niepodzielnie zawładnął czołówkami wszystkich dzienników – wynika z danych opublikowanych przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Jego śmierć i kontrowersje wokół pogrzebu były powodem wielu publikacji na pierwszych stronach.

Postać Jaruzelskiego w tygodniu po wyborach – zarówno w Polsce jak i na Ukrainie – zepchnęła na dalsze strony gazet Donalda Tuska i Petra Poroszenkę. Nazwisko generała obecne było na jedynkach aż 44 razy, w porównaniu do odpowiednio 18 i 13 razy wyżej wymienionych polityków.

Wśród najbardziej medialnych osób w wyróżnionych publikacjach znalazł się Janusz Korwin-Mikke. Jego sukces wyborczy odbił się w mediach szerokim echem do tego stopnia, że we wspomnianej klasyfikacji zrównał się z Władimirem Putinem i Jezusem. Imię Jezusa było przywoływane w publikacjach na pierwszych stronach „Naszego Dziennika”. Co ciekawe, w powyborczych wydaniach dzienników czołówki w większym stopniu opanował Palikot, który nie przekroczył progu wyborczego, niż Kaczyński, którego partia otarła się o zwycięstwo.

 

Oto czołówka klasyfikacji:

Jaruzelski – 44 razy
Tusk – 18
Poroszenko – 13
Korwin-Mikke – 10
Putin – 10
Jezus – 10
Schetyna – 10
Palikot – 8
Kaczyński – 5
Bielecki – 5

 

Analiza dotyczy tygodnia od 26 maja do 1 czerwca 2014.

 

„Na jedynkach”

To chmura najczęściej występujących na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich nazwisk. Treść chmury odzwierciedla najważniejsze tematy, jakie przetoczyły się przez polskie media w danym tygodniu.

*W chmurze wzięto pod uwagę treści ze wszystkich wydań danego tygodnia z pierwszych stron „Dziennika Gazety Prawnej”, „Faktu”, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Wyborczej”, „Metra”, „Naszego Dziennika”, „Polski the Times”, „Rzeczpospolitej” i „Super Expressu”.

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Chmura
png
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ