Marsz niepodległości wydarzeniem tygodnia według dzienników

STRONA GŁÓWNA >> >>

Marsz niepodległości wydarzeniem tygodnia według dzienników

W ubiegłym tygodniu słowami, które najczęściej pojawiały się na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich, były „niepodległości” (42 razy), „marszu” (40) oraz „Warszawie” (40). To efekt wydarzeń, jakie miały miejsce w stolicy 11 listopada. Dla porównania – Filipiny znalazły się w tym czasie na jedynkach zaledwie 9 razy – wynika z analizy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Chmura najczęściej pojawiających się na pierwszych stronach słów odzwierciedla tematykę, jaką żywiły się media od 11 do 17 listopada 2013. Poniedziałkowa manifestacja okazuje się być – według redakcji – wydarzeniem o największym ciężarze gatunkowym. Często występującymi słowami były też „prawo”, „Polsce”, „Polska”, „PiS” i „rząd”, co wskazuje na częstotliwość pojawiania się na czołówkach tematów będących osią sporu pomiędzy koalicją a opozycją.

W pierwszej dwudziestce wyrazów były także „pracy” oraz „prezydent” – m.in. w kontekście planowanej inicjatywy ustawodawczej dotyczącej ustawy o zgromadzeniach. Niewiele rzadziej pojawiały się „dzieci”, „minister” i „zbawiciela”. To ostatnie słowo wiąże się z wiodącym tematem czołówek w ubiegłym tygodniu.

Analiza dotyczy tygodnia od 11 do 17 listopada 2013.


„Na jedynkach”

To chmura wyrazów najczęściej występujących na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich. Treść chmury odzwierciedla najważniejsze tematy, jakie przetoczyły się przez polskie media w danym tygodniu, a także sposób pisania o nich. Metodologia zakłada pominięcie tak zwanych „common words” – spójników, zaimków i innych słów, które nic nie mówią o tematyce podejmowanej przez media. W chmurze wzięto pod uwagę treści ze wszystkich wydań danego tygodnia z pierwszych stron„Dziennika Gazety Prawnej”, „Faktu”, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Wyborczej”, „Metra”, „Naszego Dziennika”, „Polski the Times”, „Rzeczpospolitej” i „Super Expressu”.

 

Osoba do kontaktu:
Marcin Gościniak
Specjalista ds. marketingu i PR
mobile: +48 691 630 190
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
mgosciniak@press-service.com.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.press-service.com.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Na jedynkach, 11-17.11.2013
png
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ