Marki samochodowe angażują najbardziej na Facebooku

STRONA GŁÓWNA >> >>

Marki samochodowe angażują najbardziej na Facebooku

Ponad milion wpisów od początku roku na Facebooku, po ponad 60 tys. opinii na Twitterze i YouTube, prawie 4 tys. informacji w serwisie Wykop.pl – taka jest skala dyskusji o markach samochodowych w social media. Które z nich internauci komentują najchętniej?

W cyklicznej analizie „Moto social” PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wziął pod uwagę polskojęzyczne, publiczne posty i komentarze, wyselekcjonowane na podstawie monitoringu najpopularniejszych źródeł społecznościowych. Badaniem objęto okres od 1 stycznia do 31 października 2014 r.

W rankingu 10 marek samochodowych, powstałym w oparciu o podsumowanie liczby wpisów w analizowanych źródłach, pierwszą lokatę zajął Volkswagen. Na jego temat opublikowano przeszło 101 tys. informacji. Drugi Fiat może poszczycić się ponad 86 tys. materiałów. Podium zamknął Mercedes z wynikiem przekraczającym 83 tys. komentarzy i wpisów. W przedziale powyżej 70 tys. publikacji znalazły się BMWFord i Opel. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły HondaAudiPeugeot i Skoda.

Zwycięzcy rankingu potwierdzili swą pozycję w zestawieniu Top 10 marek najchętniej wymienianych tylko na Facebooku. Na temat Volkswagena opublikowano 95 tys. wpisów, o prawie 15 tys. więcej niż o Fiacie i blisko 20 tys. więcej od Mercedesa.

Na Twitterze króluje BMW z wynikiem 7 tys. wpisów, przed Mercedesem – 5,5 tys. i Ferrari – 3,7 tys. publikacji. W pierwszej trójce marek najpopularniejszych na YouTube obok prowadzącego Forda (3,8 tys.) znalazły się Toyota (3.3 tys.) i Seat (3,1 tys.). Liderem na Wykopie okazało się BMW (0,6 tys.), przed Mercedesem (0,4 tys.) i Audi (0.3 tys.).

– Nie tylko samochody przyciągają fanów motoryzacji do marek, choć one są oczywiście najważniejszym powodem. Wiele marek stawia na obsługę klienta w mediach społecznościowych, dostarcza mu wyjątkowe unikalne treści, zarówno specjalistyczne, jak i rozrywkowe. Podobne jak ta analizy, obejmujące także informacje z innych mediów, pozwalają precyzyjnie wskazać nisze komunikacyjne poszczególnych graczy samochodowego rynku – komentuje Marlena Sosnowska, rzecznik prasowy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Czas wyjątkowej aktywności miłośników samochodów na Facebooku przypada pomiędzy godzinami 21. i 22. W tym przedziale odnotowano blisko 80 tys. wpisów. Wyraźny przyrost materiałów można zaobserwować już po godzinie 19., natomiast gwałtowny spadek już po 22.

Największy udział w przekazie na temat 49 analizowanych marek miały posty – 75 proc. ogółu informacji. 17 proc. stanowiły komentarze, a pozostałe materiały miały postać klipów filmowych.

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
mobile: +48 697 470 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.psmm.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Infografika
png
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ