Kożuchowska o włos przed rozenek

STRONA GŁÓWNA >> >>

Kożuchowska o włos przed rozenek

Pisma kobiece coraz częściej sięgają na jedynkach po znane twarze spoza świata seriali – wynika z raportu „Okładki pism kobiecych” opublikowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Od stycznia do marca 2013 roku w pierwszej dziesiątce znalazły się Małgorzata Rozenek, Agnieszka Szulim i Beata Tadla.

Największym zainteresowaniem redakcji tytułów prasy dla pań w I kwartale bieżącego roku cieszyła się jednak Małgorzata Kożuchowska. Aktorka pojawiła się na 10 okładkach, wyprzedzając jedną główną stroną Małgorzatę Rozenek – najbardziej atrakcyjną celebrytkę według pism kobiecych od października do grudnia 2012 roku. Kożuchowska pojawiła się m.in. w „Twoim Stylu”, „Vivie” – jako „Najpiękniejsza” – oraz w „Gali”, gdzie pozowała jako „ikona stylu”. Z powodu roli w serialu „Rodzinka.pl” aktorka często występowała na okładkach z Tomaszem Karolakiem.

Wykres 1. Liczba wystąpień poszczególnych osób na okładkach prasy kobiecej w podziale na miesiące. Wykres nie przedstawia wszystkich osób, które pojawiły się w analizowanym okresie na okładkach czasopism kobiecych.  Zestawienie uwzględnia osoby, które pojawiły się co najmniej 5 razy od stycznia do marca 2013 r.

Życie prywatne, a konkretnie rozwód stanowił główny kontekst pojawiania się na jedynkach Małgorzaty Rozenek. Cztery razy w analizowanym okresie wystąpił na okładkach Jacek Rozenek – trzeci w zestawieniu TOP 5 najczęściej pojawiających się mężczyzn na okładkach.

Osiem jedynek zdobyły w I kwartale br. Agnieszka Szulim i Małgorzata Socha. Pierwsza z nich trafiała często na okładki głownie za sprawą prowadzonego przez nią programu „Na językach”. Małgorzata Socha występowała w związku z jej rolą w serialu „Przyjaciółki” oraz informacją o ciąży aktorki.

 

Wyraźnie mniejszym powodzeniem cieszyły się osoby, które występowały na okładkach najczęściej w 2012 roku. Liderka ubiegłorocznego zestawienia, Joanna Koroniewska, w I kwartale bieżącego roku pojawiła się na jedynkach tylko dwukrotnie. Zajmująca drugie miejsce, Katarzyna Zielińska, odnotowała cztery okładki. Zainteresowanie prasy kobiecej stracił również Piotr Adamczyk, który zagościł tylko na jednej głównej stronie, ustępując m.in. najpopularniejszym w I kwartale – Tomaszowi Karolakowi (6 okładek) i Borysowi Szycowi (5).

 

W I kwartale 2013 roku analitycy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów objęli badaniem 51 tytułów z prasy kobiecej.

Osoba do kontaktu:
Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@press-service.com.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-782 Poznań, ul. Grunwaldzka 19
www.psmm.pl
www.social.psmm.pl

PLIKI DO POBRANIA

Informacja prasowa
doc
Pełny raport
pdf
Wykres
png
REB22_PSMM_CTA_bottom_250x213px
CHROŃ WIZERUNEK BRANDU,
DOCIERAJ DO KLIENTÓW,
ZWIĘKSZAJ SPRZEDAŻ