Komunikat o błędzie

  • Notice: unserialize(): Error at offset 691 of 751 bytes w _ctools_export_unpack_object() (linia 820 z /home/inforiaprg/pl-psmm/sites/all/modules/ctools/includes/export.inc).
  • Notice: Undefined index: body w ctools_custom_content_type_get_conf() (linia 150 z /home/inforiaprg/pl-psmm/sites/all/modules/ctools/plugins/content_types/custom/custom.inc).
  • Notice: Undefined index: title w ctools_custom_content_type_render() (linia 177 z /home/inforiaprg/pl-psmm/sites/all/modules/ctools/plugins/content_types/custom/custom.inc).
  • Notice: Undefined index: body w ctools_custom_content_type_render() (linia 180 z /home/inforiaprg/pl-psmm/sites/all/modules/ctools/plugins/content_types/custom/custom.inc).
  • Notice: Undefined index: format w ctools_custom_content_type_render() (linia 185 z /home/inforiaprg/pl-psmm/sites/all/modules/ctools/plugins/content_types/custom/custom.inc).
12-03-2020

Legia nadal najbardziej medialnym klubem w Polsce

W lutowym rankingu medialności w polskim futbolu nie doszło do drastycznych zmian. Wśród klubów LOTTO Ekstraklasy nadal prym wiodła Legia Warszawa, a czołowa piątka zespołów nie zmienia się od dłuższego czasu. W zestawieniu polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów w pięciu najsilniejszych europejskich ligach, Robert Lewandowski ponownie został liderem po zdetronizowaniu Krzysztofa Piątka - wynika z analizy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

 

W przypadku Legii, jak i drugiej w zestawieniu Cracovii, najwięcej doniesień wygenerował właśnie mecz pomiędzy tymi drużynami rozgrywany 29 lutego. Spotkanie tytułowane było jako mecz mogący decydować o tytule mistrza Polski. W przypadku krakowskiego klubu tematyka mistrzowskich aspiracji przewijała się zresztą przez cały luty. Nie wpłynęło to jednak najlepiej na podopiecznych Michała Probierza – w czterech lutowych meczach odnieśli oni dwie porażki. Trzecie miejsce Lecha Poznań to przede wszystkim zasługa przyzwoitego startu rundy wiosennej oraz transferu Daniego Ramireza z Łódzkiego Klubu Sportowego.

Wykres 1. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn LOTTO Ekstraklasy w lutym 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W Fortuna 1. Lidze luty stał pod znakiem końca przygotowań i pierwszej wiosennej kolejki, która odbywała się na przełomie lutego i marca. Mimo tego w medialnej czołówce znalazły się zespoły, które walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy. W analizowanym okresie najlepsza była Miedź Legnica, która nieznacznie wyprzedziła Stal Mielec. Na najniższym stopniu podium znalazł się Radomiak Radom, który z kolei wyprzedził rewelację tego sezonu – Wartę Poznań. W przypadku tego zespołu w mediach pojawiały się dywagacje, gdzie zagrają „Zieloni” w przypadku awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

 

Wykres 2. TOP 10 najbardziej medialnych drużyn Fortuny 1. ligi w lutym 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

W zestawieniu polskich piłkarzy będących zawodnikami klubów jednej z pięciu najsilniejszych europejskich lig, Robert Lewandowski powrócił na czoło zestawienia. I to pomimo kontuzji, która wyłączyła go z gry pod koniec miesiąca. „Lewy” w lutym zanotował cztery gole i dwie asysty w czterech meczach, zdecydowanie bijąc na tym polu Krzysztofa Piątka. Drugi w zestawieniu „Pjona” zaliczył przeciętne pierwsze tygodnie w barwach Herthy Berlin. Były piłkarz AC Milan zdobył dwie bramki w pięciu meczach, a jego drużyna w tym czasie wygrała tylko raz. Na kolejnych miejscach obyło się bez zaskoczeń – po raz kolejny czołową piątkę uzupełnili Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński i Wojciech Szczęsny.

 

Wykres 3. TOP 10 najbardziej medialnych polskich piłkarzy występujących w pięciu najmocniejszych ligach europejskich w lutym 2020 (prasa i wybrane strony internetowe)

 

„Piłka w grze”, dawniej „Polska Piłka” to cykliczna analiza prowadzona przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, 1. ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych (Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Instagram.com, Wykop.pl) . Badanie prowadzone jest cyklicznie począwszy od 1 marca 2010 roku. Do tej pory wzięto pod uwagę już ponad 1,8 mln informacji.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów). W przypadku wykorzystania grafik należy wskazać źródło (nazwę firmy lub logotyp) przy każdym wykresie.

 

Zapoznaj się z raportami dla mediów: http://psmm.pl/pl/raporty-specjalne

 

Osoba do kontaktu:

Marlena Sosnowska
Rzecznik prasowy, menedżer ds. PR
kom: +48 697 410 980
tel. +48 61 66 26 005 wew. 128
msosnowska@psmm.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
60-801 Poznań, ul. Marcelińska 14
www.psmm.pl
www.twitter.com/PSMMonitoring
www.facebook.com/PSMMonitoring
 

Pliki do pobrania